Naga MarketsAndrzej Duda, źródło: Wikimedia Commons

Zwolnienia wszystkich przedsiębiorców z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne za swoich pracowników przez okres trzech miesięcy oraz objęcie wsparciem wszystkich przedsiębiorców, którzy rozpoczęli swoją działalność przed 1 marca 2020 r. chce prezydent Andrzej Duda.

Zwolnienie przedsiębiorców ze składek ZUS na 3 miesiące

“Przedstawiłem panu premierowi dwie propozycje (…).. Znalazło to akceptację premiera i minister (rozwoju Jadwigi) Emilewicz” – powiedział prezydent podczas briefingu.

Jedna z tych propozycji, dotyczy tego, by “wszyscy przedsiębiorcy zostali zwolnieni z obowiązku płacenia ZUS za pracowników”. W drugiej propozycji chodzi o to, by “zostali przepisami tarczy antykryzysowej objęci także wszyscy ci przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli swoją działalność przed 1 marca 2020 roku”.

“Mam nadzieję, że takie zmiany zostaną wprowadzone” – powiedział prezydent.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zaapelował do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego “o jak najszybsze zwołanie posiedzenia Senatu”, by ten mógł zająć się przyjętą przez Sejm ustawą o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

“Cały czas pracujemy, odbywamy również konsultacje.(…) Te rozwiązania będą dalej modyfikowane, zmieniane w zależności od potrzeb, sytuacji, w zależności od tego, jakie uzasadnione postulaty będą zgłaszane” – powiedział prezydent.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here