Naga MarketsW niedawnym wywiadzie prezydent Argentyny Alberto Fernandez powiedział, że nie widzi powodu, aby ograniczać rynek kryptowalut. Jednak w przeciwieństwie do jego otwartości, szef banku centralnego kraju, Miguel Pesce, przygotowuje się do ostatecznej rozprawy z branżą cyfrowych aktywów.

Prezydent Argentyny z bezpiecznym optymizmem o bitcoinie i kryptowalutach

Już w kwietniu Bank Centralny Argentyny poinstruował lokalne banki, aby dokładnie sprawdzały klientów, którzy posiadają kryptowaluty i angażują się w działalność gospodarczą lub handlową związaną z kryptowalutami.Jednak w zeszłym miesiącu członek Kongresu Narodowego José Luis Ramón złożył projekt ustawy, który pozwoliłby na wypłatę wynagrodzeń w bitcoinach oraz przyspieszył proces adopcji kryptowalut w kraju.

W wywiadzie, prezydent Alberto Fernandez wskazał swoją otwartość na kryptowaluty stwierdzając, że nie ma powodu, aby odepchnąć się od ich rosnącej popularności.

– Nie chcę wychodzić zbyt daleko – ale nie ma powodu, aby powiedzieć „nie”. Mówią, że zaletą jest w dużej mierze zniwelowany efekt inflacyjny – wskazywał argentyński prezydent.

Fernandez pozostał jednak ostrożny dodając, że jest jeszcze bardzo wcześnie, aby w pełni zaadoptować kryptowaluty na lokalnym rynku.

– Istnieje ostrożność ze względu na to, jak bardzo jest to nieznane, a także dlatego, że trudno jest zrozumieć, jak ta fortuna się zmaterializuje. Wielu ludzi na świecie ma te obawy i dlatego projekt, lub system, nie został jeszcze rozszerzony. Ale jest to coś wartego rozważania – powiedział prezydent sygnalizując, że przygląda się tej opcji z bezpiecznej odległości.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Nieco inne podejście banku centralnego

– Zamierzamy uregulować skrzyżowanie bitcoina z systemem płatności i rynkiem wymiany – powiedział obecny prezes banku centralnego kraju, sugerując nową agendę regulacyjną dla kryptowalut na konferencji poświęconej cyfrowym finansom, zorganizowanej przez Argentyński Instytut Dyrektorów Finansowych (IAEF).

Według Pesce, który twierdzi, że bitcoin „został stworzony jako zastępczy mechanizm transakcyjny dla pieniędzy, gdzie państwo nie spełniało swojej roli”, kryptowaluta „nie jest aktywem finansowym, ponieważ nie leży u podstaw żadnego fizycznego aktywa, ani nie może generować żadnej rentowności.”

Instytucja podkreśla, że rynek za sprawą swojej wysokiej zmienności jest często wykorzystywany przez nieuczciwe podmioty do generowania zysków na nieświadomych oraz nieostrożnych inwestorach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino akcje wykres | cyfrowy polsat akcje prognozy | dolar | kurs euro notowania | celon giełda | kurs akcji datawalk | kghm cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here