Naga MarketsPrezes Wieltonu: Wszystkie spółki grupy mają osiągnąć dodatnią EBITDA w 2021 r.Grupa Wielton zakłada, że wszystkie spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej poprawią wyniki finansowe i osiągną dodatni wynik EBITDA w 2021 roku, poinformował prezes Paweł Szataniak.

Finax

Grupa Wielton i wszystkie jej spółki osiągną dodatni wynik EBITDA w 2021 roku

“Plan zakłada, że wszystkie spółki grupy poprawią wyniki i zakończą 2021 rok z dodatnią EBITDA” – zapowiedział Szataniak podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Wierzymy w powolną odbudowę poszczególnych rynków w 2021 roku i stopniowe powroty do poziomów z 2019 roku” – dodał pierwszy wiceprezes spółki Mariusz Golec.

Według niego na rynku widać optymizm inwestycyjny, można ponadto liczyć na stabilizację sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

“Pewną rolę powinien także odegrać odłożony popyt z 2020 roku, szczególnie z II i III kwartału, mamy też wreszcie jasną sytuację z Brexitem, wiemy z czym się pod tym względem mierzymy” – dodał Golec.

Według niego, to wszystko pozwala patrzeć z optymizmem na sytuację w 2021 roku.

W konsekwencji Grupa Wielton zakłada w 2021 r. m.in. wzrost sprzedaży na rynku francuskim o 17% (i osiągnięcie tam 20% udziałów w rynku), na rynku brytyjskim o 46%, a na rynku polskim o 44%.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. W 2019 r. miał 2,34 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here