Naga MarketsValerijus Ovsianikas, prezes Tickmill Europe Ltd.

Pomimo wzrostów rynków akcyjnych oraz rosnącej popularności branży kryptowalutowej, to kursy walut oraz rynek złota i ropy powinny zapewniać inwestorom najlepsze okazje handlowe w kolejnych kwartałach 2021 roku, uważa Valerijus Ovsianikas, prezes Tickmill Europe Ltd., z którym portal Comparic.pl miał okazję porozmawiać przed rozpoczęciem konferencji Invest Cuffs.

  • Tickmill został nominowany w dwóch kategoriach konkursu Invest Cuffs 2021: weź udział w konferencji
  • Broker w ubiegłym roku pozyskał 134 tys. nowych klientów na całym świecie i osiągał średnie miesięczne wolumeny handlowe na poziomie 142 mld dol.
  • Z pozyskanej grupy nowych klientów aż 75 tys. pozostało aktywnych i nadal handluje na rynkach finansowych
  • Poniżej zapis rozmowy Comparic.pl z Valerijusem Ovsianikasem

Tickmill nie wystraszył się pandemii Covid-19

Comparic.pl (C.pl): Rok 2020 był wyjątkowy dla całej branży inwestycyjnej: traderów, ale także dostawców usług. Czy Tickmill odnotował znaczący wzrost wolumenów w tym okresie?

Te artykuły również Cię zainteresują


Wall Street USA

Podsumowanie tygodnia na Wall StreetValerijus Ovsianikas (V.O.): Rzeczywiście, rok 2020 był świadkiem niezwykłego wzrostu aktywności handlowej w świetle wybuchu pandemii COVID-19, która przedstawiła kilka możliwości, ale także wyzwań dla naszego biznesu. Oczywiście, cała sytuacja przetestowała strategiczny i operacyjny plan naszej firmy i dziś mogę z dumą powiedzieć, że nie tylko osiągnęliśmy doskonałe wyniki finansowe, ale również zdobyliśmy nowe możliwości rynkowe dzięki naszej zwinnej i skoncentrowanej na kliencie strategii biznesowej.

W ubiegłym roku byliśmy świadkami rekordowych miesięcznych wolumenów obrotu, co miało miejsce w warunkach zwiększonej zmienności na rynku.

C.pl: Bezprecedensowa zmienność na rynkach finansowych i rekordowo niskie stopy procentowe przyciągnęły ogromną liczbę nowych osób do inwestowania. Czy Tickmill odczuł to pod względem nowych rachunków i aktywnych klientów?

V.O.: Tak, to prawda. Liczba otwarć nowych rachunków wzrosła w zeszłym roku o około 50% w porównaniu do okresu sprzed pandemii. To z kolei pociągnęło za sobą dodatkowe obciążenie dla naszego Back Office, Supportu, a zwłaszcza działu Dealing, który powinien zawsze zapewniać stabilne i konkurencyjne warunki handlowe, pomimo potencjalnego wystąpienia wysokiej zmienności i mniejszej płynności dla niektórych instrumentów handlowych.

Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera Tickmill:

CHCĘ ZAŁOŻYĆ KONTO TESTOWE

C.pl: Czy Brexit i brak możliwości paszportowania usług pomiędzy Wielką Brytanią a Europą kontynentalną może wpłynąć na dalszą działalność?

V.O.: Jako organizacja o zwinnym i proaktywnym modelu operacyjnym, jesteśmy dobrze przygotowani na każdy scenariusz. Oprócz naszego brytyjskiego podmiotu regulowanego przez FCA, pod parasolem naszej Grupy posiadamy również w pełni funkcjonalne biuro w Europie, regulowane przez CySEC na Cyprze.

Działalność naszej jednostki regulowanej przez FCA koncentruje się obecnie również w dużym stopniu na nowym produkcie do handlu kontraktami terminowymi i opcjami – co czyni nas bardziej zdywersyfikowanym i solidnym globalnym brokerem wielu klas aktywów.

C.pl: Czy po dynamicznym roku 2020, spodziewacie się Państwo dalszego wzrostu również w bieżącym roku? Czy może Pan zdradzić jakie plany i propozycje dla traderów przygotował Tickmill?

V.O.: Tak, spodziewamy się dalszego wzrostu, ale tym razem nie tylko w tradycyjnym biznesie Forex i CFD, ale również w biznesie Exchange Traded Derivatives, który opiera się na handlu Futures i Opcjami.

Zapewniamy łatwy dostęp do globalnych giełd, takich jak CME, Nymex, CBOT, SmallExchange i innych, jednocześnie współpracując z platformami transakcyjnymi, takimi jak CGQ i Tradingview.

C.pl: Tickmill od lat buduje swoją pozycję nie tylko na świecie, ale również na polskim rynku. Czy uważa Pan, że profil inwestora indywidualnego w tej części świata różni się znacznie od zwyczajów handlowych innych traderów?

V.O.: Przede wszystkim, traktujemy naszą polską bazę klientów jako integralną część naszej działalności, zwłaszcza, że na tym rynku jest wielu lojalnych klientów, którzy handlują z nami od dłuższego czasu – wielu z nich nawet od samego początku istnienia Tickmill.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że polscy klienci są dziś bardziej wyrafinowani niż kiedykolwiek wcześniej, mają głębsze zrozumienie biznesu i większe wymagania. Dlatego też zainwestowaliśmy w rozszerzenie naszego portfolio produktów i oferty webinarów, aby zaoferować nowe rozwiązania, które zwiększą wartość ich doświadczeń handlowych.

Zarówno nasze strategie rozwoju biznesu, jak i strategie marketingowe są projektowane i realizowane z uwzględnieniem szczególnych cech i trendów na każdym rynku.

C.pl: W ramach szczytu Invest Cuffs zostaliście nominowani w kategorii: “Najlepszy broker CFD roku 2020”, a Marcin Kiepas, Wasz lokalny ekspert rynkowy, w kategorii: “Najlepszy analityk 2020 roku”. Czym dla Tickmill są te nominacje?

V.O.: To wspaniale być nominowanym w tak ważnych kategoriach. Jeśli chodzi o pierwszą, Tickmill ma silną pozycję, aby zapewnić swoim klientom na całym świecie doskonałe usługi handlowe w połączeniu z jednymi z najniższych kosztów w branży.

Jeśli chodzi o drugą kategorię, Marcin Kiepas już dawno udowodnił swój status autorytetu w dziedzinie analizy rynku i handlu. Jest to w pełni zasłużona nominacja dla niego i jesteśmy zaszczyceni, że mamy go w naszym zespole analityków.

Obie nominacje sprawiają, że jesteśmy chętni do dalszego podnoszenia poprzeczki wyżej i osiągania nowych poziomów doskonałości.

C.pl: Na koniec, gdyby miał Pan prognozować, jakie klasy aktywów będą najgorętsze w pozostałej części 2021 roku?

V.O.: Z całym szacunkiem dla kwitnących rynków akcji i nowych możliwości w dziedzinie kryptowalut, jestem przekonany, że tradycyjne instrumenty FX i CFD, w szczególności waluty oraz CFD na złoto i ropę będą wiodły prym.

Tickmill został zbudowany przez inwestorów dla inwestorów. To nowy sposób handlu z bardzo niskimi spreadami rynkowymi, brakiem rekwotowań, całkowitą przejrzystością oraz innowacyjną technologią handlową. Jego misją jest zapewnienie Ci jak najlepszych warunków handlowych, żebyś mógł się skoncentrować na handlu i odnieść sukces jako inwestor. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zloty kurs | cd projekt notowania | akcje jsw forum | dj industrial | bitcoin kurs 2020 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here