Naga MarketsWarszawa, 06.10.2021 (ISBnews) – Po fatalnym biznesowo roku 2020, w tym roku wyniki Synthosu będą lepsze od przedpandemicznego roku 2019, poinformował ISBnews prezes Zbigniew Warmuz.

„2020 rok był fatalny biznesowo i w tym roku wszyscy starają się odbić to sobie, widać olbrzymie ssanie rynku w różnych obszarach. Znajduje to odzwierciedlenie w cenach surowców, które poszybowały w górę w sposób nienotowany od 2001 roku. Aczkolwiek w IV kwartale br. obserwujemy nieznaczne spowolnienie” – powiedział Warmuz w rozmowie z ISBnews.Zastrzegł jednocześnie, że dynamika rynku jest obecnie na tyle duża, że trudno przewidywać, co się wydarzy w perspektywie miesiąca, dlatego spółka jest dużo ostrożniejsza w prognozach niż jeszcze kilka lat temu.

„Jaki będzie rok 2022? Mam nadzieję, że zacznie się stabilizacja, która jest pożądana w każdym biznesie. Liczę na brak drastycznych wzrostów czy spadków cen, przeceny zapasów, które są dla nas niekorzystne. Mam nadzieję, że kwestie pandemiczne zejdą na drugi plan, a spodziewana IV fala pandemii będzie dużo łagodniejsza i nie odbije się na biznesie. Natomiast to, co się odbija, to koszty surowców, energii czy koszty pracownicze” – podkreślił prezes.

W jego ocenie, na działalność firmy w najbliższych latach będą też miały wpływ rynkowe megatrendy, takie jak np. elektromobilność.

„Cały przemysł chemiczny, rafineryjny i petrochemiczny będzie musiał się dostosować do nowej rzeczywistości. Nie wiem, jaka będzie dynamika zmian, jeżeli chodzi o motoryzację, ale czeka nas dekada dużych zmian i świat za 10 lat będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj” – podsumował szef Synthosu.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Była notowana na GPW od 2004 r. do kwietnia 2018 r. Strategia spółki opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjności i wprowadzaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych w przemyśle chemicznym. Synthos posiada 7 zakładów produkcyjnych – zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Francji i Holandii – oraz zatrudnia ponad 3 tys. pracowników.

Piotr Apanowicz

invest

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here