Naga MarketsWarszawa, 06.10.2021 (ISBnews) – Synthos cały czas przygląda się rynkowi w poszukiwaniu okazji do akwizycji, nie tylko w już istniejących biznesach, ale także w zupełnie nowych obszarach, poinformował ISBnwes prezes Zbigniew Warmuz.

„Cały czas skanujemy rynek, jeśli pojawi się okazja na potencjalną akwizycję, to o tym rozmawiamy. Obecnie nie mamy na stole negocjacyjnym żadnego otwartego projektu, ale dwa lata temu czy nawet rok temu na stole nie było również przejęcia biznesu kauczukowego od Trinseo” – powiedział Warmuz w rozmowie z ISBnews.Jak podkreślił, oprócz tradycyjnego zakresu biznesowego, wynikającego ze strategii rozwoju, Synthos poszukuje także okazji w zupełnie nowych obszarach.

„Dostrzegamy, że świat się zmienia i trzeba za tymi zmianami nadążać, a jeszcze lepiej je wyprzedzać. Przykładem wchodzenia w nowe obszary działalności są oczywiście projekty energetyczne, ale nie tylko. Jeszcze 6 lat temu nie było na przykład mowy o biznesie Agro w Grupie Synthos, a dzisiaj to dla nas istotna część biznesu, którą staramy się rozwijać” – podkreślił prezes.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Była notowana na GPW od 2004 r. do kwietnia 2018 r. Strategia spółki opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjności i wprowadzaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych w przemyśle chemicznym. Synthos posiada 7 zakładów produkcyjnych – zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Francji i Holandii – oraz zatrudnia ponad 3 tys. pracowników.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here