Naga MarketsPrezes Spotify inwestuje w Northvolt. Europejski rywal Tesli zebrał 600 mln dolW dobie walki z kryzysem klimatycznym i wprowadzania nowych ograniczeń emisji spalin, rozwój technologii magazynowania energii elektrycznej jest coraz baczniej obserwowany przez rynek. Dowodem na powiększające się zainteresowanie jest Northvolt, który przyciąga inwestorów jak Goldman Sachs, czy współzałożyciela Spotify Daniela Eka.

  • Northvolt zebrało 600 milionów dolarów.
  • Spółka przeznaczy część środków na budowę największego na świecie centrum recyklingu akumulatorów litowo-jonowych.
  • Daniel Ek zobowiązał się do przeznaczenia 1/3 swojego majątku na wsparcie rozwoju technologii w Europie.

Szwedzi chcą walczyć z kryzysem klimatycznym

Northvolt to przedsiębiorstwo z siedzibą w Szwecji, która zamierza stworzyć najbardziej ekologiczną baterię na świecie. Spółka poinformowała we wtorek, że plany firmy przyciągnęły zainteresowanie inwestorów, które poskutkowało zebraniem 600 milionów dolarów.

Władze spółki zapowiedziały, że pieniądze zostaną przeznaczone na budowę największego na świecie centrum recyklingu akumulatorów litowo-jonowych i prowadzenie dalszych badań.

Podczas ostatniej rundy zbierania kapitału firmie udało się przyciągnąć 7 nowych inwestorów, a jak podaje portal MarketWatch wśród nich znaleźli się m.in.: Daniel Ek, Cristina Stenbeck (szwedzka businesswoman) i Baillie Gifford (szkocki fundusz inwestycyjny i jeden z największych udziałowców Tesli). W zbieraniu kapitału wzięło również 4 inwestorów, którzy już wcześniej inwestowali w spółkę, w tym Volkswagen i Goldman Sachs.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

 Wyścig o Europę

Jesteśmy w trakcie wyścigu o stworzenie zdolności produkcyjnych w Europie i wierzę, że firmy, które najlepiej potrafią przyciągnąć talenty i kapitał, a jednocześnie najszybciej skalują swoje plany, odniosą największy sukces – powiedział Peter Carlsson, prezes i współzałożyciel.

Northvolt jest firmą założoną w 2016 roku przez byłych pracowników Tesli – Paolo Cerrutiego i Petera Carlssona. Ich plan od początku zakładał stworzenie konkurencji dla swojego byłego pracodawcy w Europie, w czym poczynili pewne postępy. Według informacji MW, szwedzkie przedsiębiorstwo współpracowało już z Volkswagenem, Scanią i BWM.

Inwestycja prezesa Spotify jest częścią realizacji jego obietnicy, według której przekaże miliard euro na rozwój europejskiej technologii.

To od ducha przedsiębiorczości w każdym z nas zależy, czy zrobimy coś, co podniesie nasze ambicje i sprawi, że kula śnieżna będzie się jeszcze szybciej toczyć – skomentował swoja inwestycję Ek.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here