Naga MarketsPrezes SoftBlue Michał Kierul objął wszystkie akcje przypadające mu w wyniku realizacji prawa poboru, w ramach trwającej publicznej emisji spółki, tj. ponad 3,8 mln akcji serii F, po cenie emisyjnej 0,22 zł za akcję za łączną kwotę ponad 0,84 mln zł, podała spółka.

Środki z oferty akcji zostaną przeznaczone na rozwój produktów

Środki z oferty akcji zostaną przeznaczone na rozwój produktów z obszaru internetu rzeczy (IoT), w tym działania promocyjne systemu do zarządzania produkcją i energią Autonomous Data Controler, podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“SoftBlue jest na etapie istotnego rozwoju. Bardzo wierzę, że przyjęta przez nas strategia i konsekwentnie realizowane zadania, przełożą się na innowacyjne na skalę światową projekty z sektora IT. Podjąłem decyzję o skorzystaniu z przypadającego mi prawa poboru i objęcia ponad 3,8 mln akcji serii F za łączną kwotę ponad 0,84 mln zł. Jestem przekonany, że to dobra inwestycja” – powiedział Kierul, cytowany w komunikacie.

Publiczna emisji akcji SoftBlue rozpoczęła się 26 stycznia br. i potrwa do 12 lutego. Podwyższenie kapitału zakładowego SoftBlue nastąpi w drodze emisji nie więcej niż 46 801 250 akcji na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,10 zł. Cena emisyjna nowych akcji serii F została ustalona na 0,22 zł za jedną akcję. Prawo poboru przysługuje dotychczasowym akcjonariuszom spółki, osobom, które posiadały akcje SoftBlue w dniu 11 stycznia br. Zapisy w ramach oferty akcji można składać w domach maklerskich prowadzących rachunki papierów wartościowych, na których są zarejestrowane prawa poboru lub w domach maklerskich wskazanych przez depozytariuszy, przypomniała spółka.

SoftBlue to innowacyjna spółka, która powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here