Naga MarketsPrezes Skarbiec TFI: Wchodzimy w nowe obszary rynku, w tym OZEWarszawa, 29.09.2021 (ISBnews/ ISBnews.TV) – Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) rozwija nowy fundusz inwestujący w projekty związane z odnawialnymi źródłami energii (OZE), w planach ma też fundusze pożyczkowe, poinformowała ISBnews.TV prezes Anna Milewska. Fundusz OZE został uruchomiony w trybie funduszu inwestycyjnego zamkniętego aktywów niepublicznych.

„Fundusz OZE jest już zarejestrowany. Przed nami jest jeszcze do wykonania bardzo duża praca związana z informowaniem rynku i potencjalnych klientów oraz rozmowy z dystrybutorami” – powiedziała Milewska w rozmowie z ISBnews.TV.Jej zdaniem, przy tego typu inwestycjach największe ryzyko związane jest ze zmieniającymi się regulacjami.

„Pamiętamy, jak zmieniały się regulacje dotyczące farm wiatrowych. I na to nie mamy wpływu. Dlatego muszą to być projekty, które będą bronić się w każdych warunkach” – powiedziała Milewska.

Podkreśliła, że nadal głównymi funduszami Skarbiec TFI są fundusze rynku kapitałowego. Poza tym już został przygotowany do rejestracji Fundusz Pożyczkowy.

„Chcemy bardzo mocno budować drugą nogę Skarbca, czyli fundusze dedykowane, nieruchomościowe, które będą opierać się o szczegółową analizę rynku nieruchomości. Gruntowna analiza będzie dawała komfort i nam – jako zarządowi, zarządzającym – ale przede wszystkim klientom, że ich środki nie są wydatkowane na tzw. inwestycje pół na pół. Może się uda, może się nie uda. Chodzi o gruntowną analizę danego przedsięwzięcia, danego aktywa, zanim ono wejdzie do portfela” – wyjaśniała.

Według stanu na 31 marca 2021 r., Skarbiec TFI zarządzał 36 funduszami i subfunduszami skierowanymi do szerokiego grona inwestorów, a także 8 funduszami dedykowanymi.

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

invest

Katarzyna Walterska

(ISBnew/ISBnews.TV)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: datawalk akcje notowania | ccc kurs | naga markets | cyfrowy polsat gpw | biomed gpw | notowania wirtualna polska | sp500 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here