Naga MarketsPrezes Skarbiec TFI: Najlepsza dywersyfikacja inwestycji w 3 segmenty po 30%Warszawa, 29.09.2021 (ISBnews/ ISBnews.TV) – Dywersyfikacja to najbezpieczniejsza metoda oszczędzania – tak było przed pandemią i tak jest obecnie. Warto szukać funduszy o różnym profilu ryzyka a w nie inwestować po 30% zgromadzonego kapitału, czyli np. w fundusze akcyjne, w nieruchomości i najbezpieczniejsze fundusze obligacji, oceniła w rozmowie z ISBnews.TV prezes Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Anna Milewska.

„Inwestować trzeba tak samo po pandemii, jak i przed pandemią. Czyli należy dywersyfikować środki. Po pandemii mamy bardzo dobrą sytuację na giełdzie. Oczywiście, inwestycje w akcje obarczone są odpowiednim ryzykiem, są dobrymi inwestycjami. Dla wszystkich, którzy chcą oszczędzać na przyszłość – w okresie długofalowym – należy część środków zainwestować w fundusze inwestycyjne o różnym profilu ryzyka, czyli część w fundusze akcji, część w fundusze obligacji” – powiedziała Milewska w rozmowie z ISBnews.TV„Część środków można ulokować w nieruchomościach – tak, żeby poziom każdej z części zainwestowanych środków w każdej sytuacji wygenerował jak nie jeden segment, to drugi, stopę zwrotu. Mówiąc tak zupełnie kolokwialnie – w trzy segmenty inwestowania w każdym po 30%” – dodała.

Podkreśliła, że chodzi o inwestowanie zgromadzonych środków.

„Jeżeli chcemy inwestować, korzystając z kredytu np. w nieruchomości, to mogę odpowiedzieć uczciwie i szczerze: odradzam. Dlatego, że na horyzoncie mamy podwyżki stóp procentowych. W związku z tym koszt kredytu będzie rósł. Nie dość, że mamy wysokie ceny nieruchomości i do tego dołożymy koszt kredytu, więc trudno byłoby powiedzieć, że taka inwestycja będzie opłacalna” – stwierdziła prezes.

Odnosząc się napływów w fundusze Skarbiec TFI, wskazała, że największym zainteresowanie cieszą się fundusze akcyjne.

„Po pandemii nie tylko warszawska giełda, ale i światowe mają się bardzo dobrze. I w tych segmentach odnotowujemy największe napływy. Badając i analizując strukturę klientów zainteresowanych tymi funduszami, widzimy, że ich profil ryzyka jest wysoki” – powiedziała.

Według stanu na 31 marca 2021 r., Skarbiec TFI zarządzał 36 funduszami i subfunduszami skierowanymi do szerokiego grona inwestorów, a także 8 funduszami dedykowanymi.

invest

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

Katarzyna Walterska

(ISBnews/ISBnews.TV)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkp cargo giełda | pgnig akcje forum | akcje playway | kurs.dolara | wti kurs | plus 500 | comarch akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here