Naga MarketsPrezes Santander BP: Nie jesteśmy zainteresowani akwizycjamiWarszawa, 27.10.2021 (ISBnews) – Santander Bank Polska nie jest zainteresowany akwizycjami i będzie nadal realizował strategię wzrostu organicznego, poinformował prezes Michał Gajewski.

“Nasza strategia jest strategią wzrostu organicznego i ja widzę tutaj największe szanse budowania wartości dla klienta, dla akcjonariuszy. Wprawdzie rzeczywiście […] przejęliśmy Deutsche Bank, ale to była wyjątkowa dla nas okazja i uznaliśmy, że warto było to zrobić. Ja nie widzę na horyzoncie tego typu okazji, trzymam się tej strategii i mam tu wsparcie zarządu, aby rosnąć tylko organicznie i myślę, że będę się tego dalej trzymał” – powiedział Gajewski zapytany, czy Santander jest zainteresowany przejęciem części detalicznej Banku Handlowego.“To, że mamy dobre wyniki, makro jest dobre i perspektywy też nie znaczy, że zmieniamy naszą strategię” – podkreślił.

Jak wskazał, Grupa Santander Bank Polska ma znaczącą nadwyżkę kapitałową wynoszącą 12,1 mld zł, a sam bank ma 13 mld zł nadwyżki.

“Na koniec września mamy bardzo mocno pozycję kapitałową, znacznie powyżej wymogów. Nasz Tier I wynosi ponad 18%, a TCR powyżej 20%” – podkreślił.

Santander Bank Polska należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring. Aktywa razem banku wyniosły 229,31 mld zł na koniec 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: playway kurs akcji | kursy kryptowalut prognozy | kurs akcji azoty | kurs pge | notowania orlenu | tauron akcje opinie | kghm akcje |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here