Naga MarketsKomisja Nadzoru Finansowego (KNF)Polskie Stowarzyszenie Bitcoin od lat zrzesza osoby, które chcą w naszym kraju działać na rzecz rozwoju rynku kryptowalut. Wobec bierności lub wręcz wrogości KNF do nowej technologii, prezes organizacji podsumował działania instytucji w tym zakresie. Bilans jest bolesny…

Dyskusja na temat działań KNF wywiązała się na Twitterze. Swoiste podsumowanie prac Komisji przygotował prezes PSB Filip Pawczyński:

Dobre złego początki

Jak widać KNF przez ostatnie lata więcej zaszkodził rynkowi blockchaina i kryptowalut niż pomógł. A jeszcze dwa czy trzy lata temu sprawa wyglądała zgoła inaczej. W końcu przy Ministerstwie Cyfryzacji istniał Strumień Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe. Dziś przeniesiony wręcz dosłownie do działu… archiwum. W podobnym okresie –  październiku 2016 r. – w polskim Sejmie PSB zorganizowało konsultacje dot. kryptowalut i sieci bloków.

W 2018 r. sam KNF zorganizował grupę roboczą ds. blockchaina. Efekty nie są jednak porażające. To w skrócie to 4 spotkania w siedzibie instytucji, ponad 20 maili i… 0 raportów.

Kryptowaluty nie dla Polaków

Poza tym przez cały ten czas Komisja systematycznie wpisywała na swoją “czarną listę” coraz to kolejne giełdy kryptowalut z tego rynku. Dla części z nich oznaczało to koniec działalności, ponieważ w wyniku wpisania na listę, banki wypowiadały im umowy na prowadzenie rachunków, co uniemożliwiało prowadzenie spółek. Alternatywą była emigracja. W tym kierunku podążył BitBay – największa polska platforma do handlu cyfrowymi walutami.

Kropką nad “i” była ostatnia wypowiedź pracownika KNF w sprawie kryptowalut.

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin zostało powołane w celu zwiększenie społecznej świadomości i dostępu do wiedzy na temat technologii cyfrowej, którą reprezentuje Bitcoin.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Działaniom Stowarzyszenia przyświeca idea upowszechniania wiedzy i zastosowania bitcoina jako ogólnodostępnego środka transakcyjnego.

Stowarzyszenie działa na terenie Polski, skupiając zwolenników i użytkowników bitcoina,
w tym programistów, przedsiębiorców, prawników, finansistów, księgowych oraz wszystkich tych osób, które są zainteresowane bitcoinem i innymi kryptowalutami. Jego zdaniem jest promowanie wykorzystania bitcoina oraz technologii blockchain poprzez publikacje (również Internetem), wystąpienia publiczne, w tym na konferencjach, seminariach i spotkaniach.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here