Naga MarketsPrezes PKO BP: Chcemy rozpocząć oferowanie ugód na początku października Karpacz, 07.09.2021 (ISBnews) – PKO Bank Polski przygotowuje się do oferowania ugód klientom, posiadającym kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich i chce ten proces rozpocząć na początku października, poinformował ISBnews prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski.

„Jako bank poważnie przygotowujemy się do tego, żeby na początku października rozpocząć proces zawierania ugód z frankowiczami” – powiedział Rościszewski ISBnews w kuluarach XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu.Dodał, że bank przygotowuje także strategię stałej stopy procentowej dla kredytów hipotecznych, które obecnie oparte są na stopie zmiennej.

„W oczywisty sposób utrudnieniem jest brak sądowego rozstrzygnięcia tej kwestii [przez Izbę Cywilną Sądu Najwyższego]. Ważne będzie także opracowanie odpowiedniego rozwiązania pozwalającego na to, aby wypracować model stałego oprocentowania tych kredytów” – podkreślił.

Na pytanie, ilu klientów może być potencjalnie zainteresowanych operacją zawarcia ugód, prezes odpowiedział, że bank nie ma takich szczegółowych danych.

„Ale chcemy ten proces rozpocząć. Nie czekać, tylko wyjść z propozycją i dopiero, po potencjalnym odzewie, będziemy w stanie lepiej ocenić to zjawisko” – dodał Rościszewski.

W I połowie sierpnia wiceprezes PKO BP Piotr Mazur informował, że bank podjął decyzję o oferowaniu ugód ws. kredytów frankowych i spodziewa się, że będzie gotowy do ich zawierania pod koniec września.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

invest

Wojciech Żurawski

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdr | wirtualna polska akcje wykres | kurs akcji orlen | blik | gpw spółki | biomed-lublin gpw | kurs mercator |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here