Naga MarketsSzukając partnera, z którym PKN Orlen podpisze umowę, gwarantującą spełnienie warunków zaradczych Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Grupy Lotos, koncern szuka “bardziej technologii niż kapitału”, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

PKN Orlen szuka “bardziej technologii niż kapitału”

“Bardziej szukamy technologii niż kapitału. Chcemy to połączyć. Są filmy daleko z przodu w rozwoju petrochemii i to może być dla nas szansa. Ale równie dobrze może to być partner mający silny upstream lub energetykę nisko- bądź zeroemisyjną” – powiedział Obajtek w rozmowie z tv.rp.pl w kuluarach Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu.

Podkreślił, że przyszła forma koncernu multienergetycznego ma odpowiadać strukturze firm, z którymi Orlen konkuruje na rynku europejskim.

“Chcemy stworzyć taką strukturę, jaką ma nasza konkurencja” – wskazał.

Te artykuły również Cię zainteresują

Pod koniec sierpnia br. Obajtek powiedział w rozmowie z ISBnews, że jest w stanie w ciągu 10 miesięcy znaleźć partnera i podpisać umowę warunkową, gwarantującą spełnienie warunków zaradczych w sprawie przejęcia Lotosu.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here