Naga MarketsW Polsce powinien powstać jeden koncern multienergetyczny i to jest cel, do którego dąży PKN Orlen, poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek.

PKN Orlen: celem jest powstanie koncernu multienergetycznego

“W Polsce musi być jeden koncern multienergetyczny i do tego dążę. Rozdrobnienie nie jest tu potrzebne” – powiedział Obajtek dziennikarzom we Włocławku.

Podkreślił, że tylko taki koncern może mieć środki niezbędne do inwestowania w niskoemisyjną energetykę.

Orlen zapowiadał wcześniej, że dąży do stworzenia silnego, multienergetycznego koncernu, który wzmocni pozycję konkurencyjną i finansową połączonych firm, bezpieczeństwo energetyczne kraju, a w konsekwencji również polską gospodarkę.

Te artykuły również Cię zainteresują

Prezes Orlenu mówił wcześniej, że w Polsce już dawno powinniśmy zbudować jeden globalny koncern multienergetyczny odporny na wahania rynkowe. Podkreślał, że takie procesy ma za sobą zdecydowana większość globalnych graczy – konkurentów Orlenu.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here