Naga MarketsPrezes PKN Orlen: Ładowarki pojawią się na 1/4 stacji Orlen w ciągu kilku latKarpacz, 09.09.2021 (ISBnews) – PKN Orlen systematycznie rozbudowuje sieć ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach. Obecnie działa ponad 100, a w ciągu najbliższych 4 lat może w nie być wyposażona blisko 1/4 stacji Orlen w Polsce, poinformował ISBnews prezes Daniel Obajtek.

„Obecnie na stacjach Orlen w Polsce funkcjonuje ponad 100 ładowarek, ale cały czas powstają kolejne” – powiedział Obajtek w rozmowie z ISBnews podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.„Do końca roku w całej Grupie Orlen, razem z Energą, będziemy dysponować siecią blisko 500 ładowarek elektrycznych” – dodał.

Niedawno szef Orlenu zapowiedział, że na rynku niemieckim Orlen chce mieć ładowarki na jednej czwartej z 586 stacji w perspektywie najbliższych dwóch lat.

„Niemcy rozwijają się nieco szybciej od Polski pod kątem elektromobilności, ale sądzę, że w okresie do czterech lat dojdziemy do porównywalnego poziomu również na rynku polskim. Pamiętajmy, że ładowarki instalujemy nie tylko na stacjach Orlen, robi to również Energa, z Grupy Orlen, która była pionierem pod tym względem, wspólnie rozwijając sieć ładowania Orlen Charge” – dodał prezes.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje bank handlowy | kghm kurs | kurs akcji pkobp | wartość pln | funt kurs | asseco akcje | stalprodukt cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here