Naga MarketsPrezes PKN Orlen: Decyzja ws. odszkodowań za skażoną rosyjską ropę - w 2021 r.Decyzji dotyczącej odszkodowania dla PKN Orlen za skażoną ropę z Rosji można się spodziewać w przyszłym roku, poinformował ISBnews prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

PKN Orlen prowadzi rozmowy z rosyjskimi partnerami na temat odszkodowania

“Cały czas trwają rozmowy z rosyjskimi partnerami na temat odszkodowania za dostarczoną w 2019 roku skażoną ropę. W przyszłym roku można się spodziewać decyzji dotyczącej odszkodowania dla spòłki za skażoną ropę” – powiedział Obajtek w rozmowie z ISBnews po briefiengu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak wskazał, Orlen dokonał wyliczeń poniesionych strat, również strona rosyjska ma swoje propozycje.

“Sądzę, że zakończenie tej sprawy jest możliwe” – powiedział prezes PKN Orlen.

W grudniu 2019 r. PKN Orlen wystąpił do dostawców rosyjskich o odszkodowania za zanieczyszczoną ropę naftową. Dostawy rosyjskiej ropy rurociągiem “Przyjaźń” były wstrzymane od 24 kwietnia do 9 czerwca 2019 r., ze względu podwyższoną zawartość chlorków organicznych, które mogłyby w trakcie przerobu doprowadzić do uszkodzenia instalacji rafineryjnych.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Autor: Wojciech ŻurawskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here