Naga MarketsJarosław_KaczyńskiPodniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł rocznie, podwyższenie drugiej stawki podatkowej do 120 tys. zł oraz oskładkowanie wszystkich umów i dążenie do stworzenie jednego modelu kontraktu pracy to główne założenia “Polskiego Ładu” w sferze podatkowej, poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński.

“Z jednej strony, likwidujemy […] degresywny system podatkowy, a z drugiej strony – podnosimy sumę wolną od podatku do 30 tys. zł, czyli 65% emerytur, a także najniższa płaca będzie od podatku. […] Do [miesięcznej pensji na poziomie] 5 tys. zł różnica będzie odczuwalna.  Ale ci, którzy zarabiają do 126 tys. zł rocznie też będą mieli niewielką dopłatę podatku” – powiedział Kaczyński, prezentując założenia programu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Drugim proponowanym mechanizmem zmian podatkowych jest podniesienie drugiej stawki podatkowej do 120 tys. (z 85 tys. zł obecnie).

“To jest pierwsza podwyżka od 12 lat, czyli nie zapominamy także o tych lepiej zarabiających” – powiedział Kaczyński.

Zapowiedziane zostały także zmiany dot. pracy zdalnej i elastycznych formy pracy.

“Będziemy dążyć do tego, żeby zostały zniesione umowy sieciowe, od razu będą oskładkowane, ale dążymy do tego, żeby w krótkim czasie powstał jeden mechanizm, jeden model kontraktu pracy” – powiedział prezes PiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here