Naga Markets
Dłoń wkładająca Bitcoina (BTC) do portfela
Prezes New York Stock Exchange (NYSE) Jeffrey Sprecher wyraził optymizm co do przetrwania walut cyfrowych jako nowej klasy aktywów. Informację podał serwis Barron.


Przemawiając na konferencji Consensus Invest, Sprecher – który jest również dyrektorem generalnym Intercontinental Exchange (ICE) – powiedział, że kiedy tylko zobaczył nagłówki z pytaniem “Czy zasoby cyfrowe przetrwają?”, powiedział, że “jednoznaczna odpowiedź brzmi: tak”.”

Na scenie podczas wydarzenia Consensus Invest w Nowym Jorku Sprecherowi towarzyszyła jego żona i dyrektor generalny platformy kryptowalutowej Bakkt, Kelly Loeffler.

Nowy start w 2019 r.

Bakkt jest własnością ICE. Jej start jest planowany na początku przyszłego roku. Komentując przyszłą ofertę kontraktów futures opartych na Bitcoinie (BTC), Loeffler powiedziała, że “kontrakt terminowy Bakkt pomoże inwestorom Bitcoin ustalić wiarygodną cenę. Bitcoin teraz jest dostępny w różnych cenach na różnych giełdach, z których wiele nie jest uregulowanych. ”

NYSE i jej firma macierzysta ICE wykazały proaktywne podejście do przestrzeni kryptowalutowej. W styczniu ICE nawiązało współpracę z Blockstream, firmą technologiczną, aby przekazać “zdyscyplinowane” informacje o cenie BTC głównym inwestorom na Wall Street. Wówczas ICE planowała pozyskać dane z 15 głównych giełd i dostarczyć je dużym firmom finansowym, w tym funduszom hedgingowym i profesjonalnym firmom handlowym. Później, w maju, ICE ogłosiła plany zaoferowania kontraktów dla handlowców, które ostatecznie doprowadzą do tego, że klienci będą posiadać BTC.

Niedawno Cointelegraph poinformował o utworzeniu Stowarzyszenia na rzecz Cyfrowych rynków aktywów (ADAM), które ma stworzyć “kodeks postępowania” dla sektora kryptowalut. Wśród członków założycieli ADAM są byli CEO NYSE Duncan Niederauer wraz z firmą Mike’a Novogratza Galaxy Digital, globalną firmą BTIG, firmą oferującą usługi finansowe i firmą Paxos.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here