Naga MarketsBitcoinDebjani Ghosh będąca szefową National Association of Software and Services Companies (NASSCOM) powiedziała, że z punktu widzenia stowarzyszenia kryptowaluty są w Indiach “nielegalne” i wezwał przedsiębiorstwa do przestrzegania prawa. Zauważyła ona jednak, że “nielegalny” status walut wirtualnych jest wynikiem tego, że rząd nie nadąża za szybkimi zmianami technologicznymi i innowacjami. “Jeśli nie zgadzamy się, musimy wrócić do rządu i porozmawiać o tym, dlaczego waluty kryptograficzne nie są poprawne [legalne]” – powiedziała.


Dla jasności, kryptowaluty takie jak bitcoin nie są uznawane w Indiach za legalną metodę płatności lub instrument finansowy. Należy jednak pamiętać, że nie zostały one również uznane za nielegalne. Przypomnijmy jednak, że Indyjski Bank Rezerw (Reserve Bank of India, RBI) wprowadził restrykcyjną politykę zabraniającą bankom świadczenia usług dla przedsiębiorstw zaangażowanych w wymianę lub przetwarzanie aktywów cyfrowych. W tamtym czasie RBI wymienił zagrożenia dla stabilności finansowej i bezpieczeństwa inwestorów jako główne powody wprowadzenia zakazu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po pojawieniu się licznych komentarzy i petycji oficjele szybko zauważyli, żę podczas gdy działalność bankowa dla biznesu kryptograficznego została zawieszona, nie był to bezwarunkowy zakaz. Od lipca miał on bowiem poważne reperkusje dla przemysłu. Zwłaszcza giełdy stanęły w obliczu trudnych warunków, a główna platforma Zebpay wstrzymała operacje i przeniosła się na przyjazną kryptowalutom Maltę.

Debjani Ghosh uważa, że NASSCOM będące niekomercyjnym stowarzyszeniem handlowym zrzeszającym ponad 2.000 firm członkowskich indyjskiego przemysłu IT i outsourcingu procesów biznesowych powinno skupić się na tym, w jaki sposób synergetyzować rozwój technologiczny i kształtowanie polityki. “Myślę, że na tym będziemy się koncentrować” – dodała.

Zobacz także: Indie badają technologię Blockchain

Warto także zwrócić uwagę, iż komentarze szefowej NASSCOM pojawiły się po tym, jak  władze indyjskie aresztowały współzałożycieli wiodącej giełdy kryptowalut za obsługę bitomatu w centrum handlowym Bangalore. Jak podały lokalne media, zdaniem władz bitomat ten “nie miał żadnego pozwolenia od rządu i zajmował się kryptowalutami poza zakresem obowiązywania prawa.” Według funkcjonariusza policji cytowanego przez “Times of India”, bank centralny uważa bowiem kryptowaluty za nielegalne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 26.10.2018 – Byki zarabiają, niedźwiedzie zarabiają, świnie idą na rzeź
Następny artykułKonferencja “Milionerzy BossaFX” już jutro! Ostatnia okazja na rejestrację
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here