Naga Markets
Binance-Changpeng-Zhao
Changpeng Zhao. Dyrektor generalny Binance.

Dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance złożył pozew przeciwko wydawcy Bloomberg Businessweek z Hongkongu o zniesławienie. Opublikował on bowiem artykuł zawierający fałszywe stwierdzenia na temat Changpenga Zhao oraz jego firmy. Chińskie wydanie sugerowało, iż prowadzi on schemat Ponziego. 

  • CEO największej na świecie giełdy kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotu został zniesławiony przez wydawcę Bloomberg Businessweek z Hongkongu
  • Changpeng Zhao pozwał firmę Modern Media Company Limited za opublikowanie artykułu zawierającego fałszywe stwierdzenia na jego temat oraz platformy handlowej, którą prowadzi
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, sieci kantorów umożliwiającej wymianę ponad 460 kryptowalut

Prezes Binance pozywa spółkę zależną Bloomberga

Założyciel oraz dyrektor generalny największej na świecie platformy przeznaczonej do handlu kryptowalutami pod względem dziennego wolumenu obrotu – Changpeng Zhao oskarżył wydawcę Bloomberg Businessweek z Hongkongu o zniesławienie.Pozew od chińsko-kanadyjskiego przedsiębiorcy został skierowany przeciwko firmie Modern Media Company Limited, która wypuściła treść zawierającą fałszywe stwierdzenia. W opublikowanym przez nią wydaniu artykułu, który pojawił się w Bloombergu tytuł ,,Czy najbogatszy człowiek w świecie kryptowalut może wytrzymać zimno?’’ odnoszący się do ostrych spadków na rynku, został zmieniony na ,,Schemat Ponziego Changpenga Zhao’’.

W zgłoszeniu prezes Binance zaznaczył, iż wydany raport zawierał przekłamane informacje, godzące w niego oraz giełdę, którą prowadzi. Według złożonego dokumentu, artykuł w języku chińskim został rozprowadzony w wersji drukowanej po całym Hongkongu.

Pozew, jaki złożył CZ, jest sprawą osobistą i nie został wystosowany bezpośrednio przez Binance. Changpeng Zhao skierował go także w stronę Bloomberga ze Stanów Zjednoczonych, bowiem w przypadku oryginalnej treści również dopuszczono się zniesławienia poprzez kilka niepopartych dowodami zarzutów mających na celu wprowadzenie czytelników w błąd. 

CZ domaga się rekompensaty

Dyrektor generalny Binance dąży do wydania orzeczenia, które zakazałoby publikacji podobnych krzywdzących treści niepopartych faktami. Domaga się także usunięcia artykułu zniesławiającego, wycofania egzemplarzy z nim w wersji drukowanej oraz odszkodowania.

Zgodnie z dokumentem sądowym Bloomberg już częściowo zareagował na prośby jeszcze przed wniesieniem pozwu. Dokonał on zmiany kontrowersyjnego tytuły na ,,Tajemniczy Changpeng Zhao’’. Co więcej, zniesławiające posty zniknęły z mediów społecznościowych, a fizyczne kopie przetłumaczonego artykułu wycofano w Hongkongu.

AVA Trade

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułCD Projekt będzie pogłębiał swoje spadki, a WIG20 ma szansę na 1718 pkt, wskazuje Michał Palaczyk
Następny artykułMedieval Dynasty jeszcze w 2022 roku zadebiutuje na PlayStation5 i Xbox X/S
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here