Naga MarketsPrezes mBanku: Poprzez przejęcia spowolnilibyśmy swój rozwójWarszawa, 16.11.2021 (ISBnews) – mBank zakłada dalszy rozwój organiczny, a przejęcia spowolniłyby ten proces, wynika ze słów prezesa Cezarego Stypułkowskiego.

“mBank jest najbardziej udanym przedsięwzięciem organicznego wzrostu w historii polskiej bankowości. Wiem, że to brzmi bardzo bombastycznie, ale uważam, że to jest absolutnie prawdziwa teza. To jest jego przewaga” – powiedział Stypułkowski podczas prezentacji nowej strategii na lata 2021-2025.“Wydaje mi się, że poprzez przejęcia naprawdę spowolnilibyśmy swój rozwój. Przejęcia są w ogóle bardzo trudnym procesem. Uważam, że w dzisiejszym warunkach regulacyjnych i wymogach technologicznych, które temu towarzyszą, te procesy są bardzo skomplikowane. Regulatorzy paneuropejscy zasadniczo do tego zachęcają, ale nie tworzą do tego warunków” – dodał prezes.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 180,14 mld zł na koniec 2020 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here