Naga MarketsPrezes KSG Agro dopuszcza możliwość wypłaty dywidendy za 2021 r.Siergiej Kasjanow, przewodniczący rady dyrektorów KSG Agro, ukraińskiego agroholdingu notowanego na GPW w Warszawie, dopuszcza możliwość wypłaty dywidendy za 2021 r.

KSG Agro rozważa wypłatę dywidendy

— Rozważymy tę kwestię na posiedzeniu rady dyrektorów i podejmiemy decyzję. Moim zdaniem musimy zacząć wypłacać, przynajmniej po trochu, ale dzielić się zyskiem — powiedział Kasjanow na konferencji prasowej w Kijowie, odpowiadając na pytanie dziennikarzy.

Te artykuły również Cię zainteresują
CEO KSG Agro Andrij Skorochod dodał, że przewiduje wzrost wskaźnika EBITDA o ok. 50% w 2021 roku. W 2020 roku KSG Agro zwiększył EBITDA o 211% w porównaniu z rokiem poprzednim — z 2,09 mln USD do 6,53 mln USD. Zysk brutto spółki wyniósł 6,8 mln USD, a zysk operacyjny — 4,9 miliona USD.

Bieżący rok dla ukraińskiej spółki zaczął się również pozytywnie. Zgodnie z wynikami finansowymi pierwszego kwartału holding zwiększył przychody ze sprzedaży o 9% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku — z 3,24 do 3,53 mln USD. Zysk operacyjny zwiększył się o 39% — z 0,73 mln USD do 1,01 mln USD, a wskaźnik EBITDA wzrósł o 21% — do 1,39 mln USD w porównaniu z 1,15 mln USD w analogicznym okresie 2020 roku.

KSG Agro to jeden z wiodących zintegrowanych pionowo ukraińskich agroholdingów. Głównymi kierunkami działalności grupy jest hodowla trzody chlewnej i produkcja wieprzowiny, a także uprawa roślin. Akcje holdingu są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. KSG Agro jest członkiem European Business Association (EBA).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje amrest | codzienne komentarze giełdowe | ropa wti kurs | kurs oncoarendi | notowania cyfrowy polsat | pge akcje | kursu funta |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here