Naga Marketssecurity, hasłoZałożyciel kanadyjskiej giełdy kryptowalutowej QuadrigaCX poważnie podchodził do kwestii bezpieczeństwa swoich klientów. Portfele kryptowalut użytkowników były przechowywane w trybie offline, dzięki czemu hakerzy nie mogli się do nich w żaden sposób dostać. Problem jednak pojawił się, gdy nieoczekiwanie prezes firmy umarł, a nikt poza nim nie zna hasła i nie posiada dostępu do środków o wielkości… 190 milionów dolarów.


Klienci mają małe szanse na odzyskanie środków

Gerald Cotten, właściciel firmy QuadrigaCX zmarł nieoczekiwanie w grudniu. Jego żona twierdzi, że nie wie jak uzyskać dostęp do portfela offline, na którym znajduje się 26 000 Bitcoinów, 11 000 Bitcoinów Cash, 200 000 Litecoinów i 400 000 wirtualnych monet Ethereum i wiele innych kryptowalut. Na chwilę obecną klienci nie mają pojęcia czy kiedykolwiek zobaczą z powrotem swoje zainwestowane środki.

Komputer przenośny, z którego firma Geralda prowadziła działalność jest zaszyfrowany i nie znam hasła ani klucza do jego odzyskania. Pomimo wielokrotnych i długich poszukiwań, nie udało mi się ich nigdzie znaleźć – powiedziała Jennifer Robertson, wdowa po prezesie QuadrigaCX.

Na rozprawie sądowej, która odbędzie się dzisiaj, wdowa ma poprosić sędziego o powołanie firmy Ernst & Young, międzynarodowego koncernu świadczącego profesjonalne usługi doradcze i audytorskie, jako nadzorcy do jej sprawy.

Zobacz również: Liczba skarg na kryptowaluty wzrasta o 16 tys. %. Przeważa brak dostępu do środków

Przez ostatnie tygodnie intensywnie pracowaliśmy nad rozwiązaniami problemów związanych z płynnością, w tym próbami lokalizowania i zabezpieczania znaczących rezerw kryptowalutowych przechowywanych w portfelach offline. Niestety, nasze wysiłki nie zakończyły się do tej pory sukcesem – informuje firma w oświadczeniu na stronie internetowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here