Naga MarketsSky Mining to kopalnia kryptowalutowa z siedzibą w Wietnamie. Wcześniej prawdopodobnie o niej nie słyszeliście, ponieważ nie należy ona do liderów tego rynku. O spółce zrobiło się głośno teraz, po ucieczce jej prezesa, który zniknął wraz z 35 mln USD należącymi do inwestorów. Historia została opisana w lokalnej prasie, sprawą zajęła się policja.

CEO zniknął bez śladu

Około 20 inwestorów zgłosiło się do policji w dystrykcie Phu Nhuan w Ho Chi Minh City. Zaczęli nabierać podejrzeń po tym, jak z siedziby spółki zniknęło około 600 komputerów wykorzystywanych do kopania kryptowalut. Sprzęt był wynoszony przez oszustów podających się za pracowników zajmujących się konserwacją. Dodatkowo doszło do zamknięcia głównej siedziby spółki. Od tygodnia nikomu nie udało się skontaktować z CEO spółki. Główna teoria brzmi, że Le Minh Tam uciekł ze skradzionymi funduszami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z tym stwierdzeniem zgadza się członek zarządu w Sky Mining – Le Minh Hieu. Podczas wywiadu z lokalną prasą powiedział, że Tam prawdopodobnie ukradł fundusze spółki oraz znajdujący się w niej sprzęt komputerowy. Gdy zapytano go o możliwe powiązania ze sprawą, skomentował, że zarząd jako pierwszy zgłosił sprawę na policji oraz przedstawił dowody świadczące o jego niewinności. „My też jesteśmy tu ofiarami” – podsumował.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Spółka zamieszcza przeprosiny

W sprawie wydarzył się jeszcze jeden zwrot akcji. Od kiedy zgłoszono sprawę, nie było kontaktu z CEO spółki. Umieścił on jednak 29 lipca (w niedzielę) 44-sekundowy filmik, na którym leży w łóżku i stwierdza, że jest w trakcie leczenia, obiecał zwrot pieniędzy oszukanym inwestorom. „Otrzymacie swoje pieniądze, dziękuję za Waszą współpracę, nigdzie nie uciekłem, wrócę niebawem” – powiedział podczas nagrania.

Aplikacja Sky Mining mówi o posiadaniu ponad 1000 maszyn działających 24h na dobę, inwestorzy mają możliwość wynajęcia mocy obliczeniowej w celu osiągnięcia pasywnego dochodu w długim okresie. Spółka organizowała duże wydarzenia w Hanoi i Sajgonie (HCMC) w celu przyciągnięcia inwestorów. Podczas nich chwaliła się, że jest największą kopalnią kryptowalutową w Wietnamie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here