Naga MarketsPrezes KGHM: Liczymy na prezentację zaktualizowanej strategii w III kw.Bardzo trudne międzynarodowe, postpandemiczne otoczenie biznesowe spowodowało przesunięcie prac nad aktualizacją strategii KGHM Polska Miedź, ale spółka liczy, że będzie mogła zaprezentować dokument w III kwartale tego roku, poinformował prezes Maciej Chludziński.

“Potrzebujemy więcej czasu na przygotowanie zmian w strategii. Liczę, że będziemy mogli ją zaprezentować w trzecim kwartale” – powiedział Chludziński podczas konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiceprezes Adam Bugajczuk przekazał, że jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze odwierty na dwóch koncesjach ekspliracyjnych: Bytom Odrzański i Kulów Luboszyca. Zanim bowiem zostaną podjęte decyzje inwestycyjne, konieczne jest dokładne oszacowanie zasobów i sposobów ich eksploatacji.

Spółka jeszcze w tym roku rozpocznie kolejne inwestycje w fotowoltaikę, nie wyklucza także akwizycji, ale bardzo wiele będzie zależeć od decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej statusu gazu ziemnego jako paliwa przyszłości.

Jak poinformował zarząd podczas konferencji, jeśli przed gazem będą dobre perspektywy to nie jest wykluczone, że będzie budowanych więcej źródeł zasilanych gazem, częściowo kosztem fotowoltaiki. Trzeci kwartał tego roku powinien wiele wyjaśnić w tej kwestii, stąd propozycja, by strategię na kolejne lata uzależnić także od tych decyzji.

Wysokie ceny miedzi to dobra wiadomość dla spółki

Utrzymujące się od kilku miesięcy wysokie ceny miedzi są niezwykle korzystne dla KGHM Polska Miedź, poinformował prezes Marcin Chludziński.

“Nie będę ukrywał, że chcielibyśmy żeby ten poziom cen utrzymywał się jak najdłużej” – powiedział ISBnews Chludziński.

Dodał, że dzięki wysokim cenom miedzi możliwa jest redukcja zadłużenia i wcześniejsze spłaty zobowiązań.

invest

Jak zaznaczył, otwarte pozostaje pytanie: co zrobią Chiny, które publicznie deklarują niezadowolenie z wysokich cen miedzi, które bezpośrednio wpływają na ich gospodarkę.

Cena miedzi na rynkach światowych od kilku miesięcy otrzymuje się na poziomie ponad 9 tys. USD za tonę.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cfd | aktualny kurs dolara australijskiego | wp akcje | indeks sp500 | biomed lublin notowania | mercator | akcje wirtualna polska |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here