Naga MarketsJuż kilka dni temu informowaliśmy, że w wyniku śmierci założyciela największej kanadyjskiej giełdy kryptowalut – QuadrigaCX, platforma straciła dostęp do środków o wartości 190 milionów dolarów. Na chwilę obecną klienci nie mają pojęcia czy kiedykolwiek zobaczą z powrotem swoje zainwestowane środki. Tymczasem, na jaw wyszły jednak nowe informacje. Okazuje się bowiem, że Gerald Cotten, kanadyjczyk stojący za kryptowalutową giełdą QuadrigaCX na 12 dni przed śmiercią sporządził testament.


Zmarły właścicieł giełdy zapisał miliony w kryptowalutach… swojej żonie?

Cotten, w wyniku śmierci którego użytkownicy giełdy stracili dostęp do 26 000 Bitcoinów, 11 000 Bitcoin Cash’y, 200 000 Litecoinów, 400 000 Ethereum i wielu innych kryptowalut zapisał wszystkie aktywa swojej żonie, Jennifer Robertson.

Giełda, uruchomiona w grudniu 2013 r., umożliwiła użytkownikom deponowanie gotówki i/lub kryptowalut za pośrednictwem internetowej platformy handlowej. Spółka miała 363.000 zarejestrowanych użytkowników, z których 92.000 posiadało depozyty na swoich rachunkach handlowych. Jej założyciel poważnie podchodził do kwestii bezpieczeństwa środków własnych jak i swoich klientów – laptop, adresy e-mail i wiadomości były szyfrowane. Wziął także na siebie wyłączną odpowiedzialność za obsługę funduszy oraz za stronę bankową i księgową firmy a kryptowaluty użytkowników przechowywał w trybie offline, dzięki czemu hakerzy nie mogli się do nich w żaden sposób dostać.

Zobacz również: Kanadyjska giełda kryptowalut zgubiła klucze do swoich portfeli! Klienci stracą środki?

Wdowa kontra pokrzywdzeni klienci. Kto wygra spór?

Problem pojawił się jednak, 9 grudnia ub.r. gdy w wyniku powikłań spowodowanych chorobą nieoczekiwanie zmarł 30-letni prezes firmy, który jednocześnie był jedyną osobą znajacą i majacą dostęp do kluczy prywatnych portfeli, na którzych przetrzymywano środko o wartości 190 milionów dolarów.

Przez wzgląd, iż nikt nie znał haseł dostępowych ani żadnych zapisów biznesowych firmy, postanowiono sprowadzić ekspertów, którzy mieli włamać się do komputerów i telefonów komórkowych Cottena. Próby te nie przyniosły jednak żadnego rezultatu.

Tymczasem niektórzy klienci QuadrigaCX postanowili stworzyć nieformalny komitet w ramach którego będą walczyć o odzyskanie zamrożonych środków. Pozostaje więc pytanie: czy wdowa po założycielu największej kanadyjskiej giełdy będzie musiała sprzedać posiadany majątek w celu uregulowania zobowiązań wobec wierzycieli platformy? Z testamentu wynika, że odziedziczyła ona liczne posiadłości, Lexusa z 2017r., samolot, jacht oraz dwa psy Chihuahua: Nitro i Gully.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWojciechowski (IGBNiT): “Polska administracja ma niską wiedzę o technologii blockchain”
Następny artykułKurs dolara rośnie – USD/CAD wybija poziomy oporu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here