Naga MarketsJamie Dimon z JPMorgan żałuje swoich słów dotyczących Bitcoina

Jamie Dimon, prezes zarządu i dyrektor generalny banku JPMorgan Chase & Co (JPMorgan) z całą pewnością nie należy do lubianych postaci w środowisku kryptowalutowym. Wszystko za sprawą wrześniowego wystąpienia, w którym porównywał Bitcoina do bańki spekulacyjnej grożąc, że zwolni swoich traderów za inwestowanie w kryptowaluty. Na początku 2018 żałuje wypowiedzianych słów, jednak nadal nie popiera idei przyświecającej temu dynamicznie rozwijającemu się rynkowy.


Dimon dla FOX Business: „Prezentuję inną opinię niż wszyscy”

W wywiadzie udzielonym dla FOX Business, Jamie Dimon zaznacza, że szczerze żałuje nazwania rynku kryptowalut oszustwem i bańką spekulacyjną podczas wrześniowej konferencji bankowej. Prezes jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie zdaje sobie sprawę, że technologia blockchain może być przyszłością finansów, posiada jednak ostrożne podejście do świata kryptowalut:

„Blockchain w tym momencie to prawdziwy biznes. Inwestorzy mogą posiadać niezliczoną ilość kryptowalut lub inwestować w ICO. Do kryptowalut zawsze podchodziłem jednak z dużą rezerwą podobnie jak rządy poszczególnych państw. Prezentuję po prostu inną opinię niż inni i nie jestem tak mocno zainteresowany tym tematem” – mówił Jamie Dimon z JPMorgan dla FOX Business.

Zdanie Dimona podziela również Howard Marks, jeden z najbardziej cenionych inwestorów, którego firma Oaktree Capital zarządza 99 miliardami dolarów. To on już w lipcu ostrzegał swoich klientów przed inwestowaniem w waluty cyfrowe porównując je do piramidy finansowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rynek kryptowalut jest wart więcej niż JPMorgan

Czyżby niechęć Jamiego Dimona do Bitcoina i jego pochodnych brała się z łącznej kapitalizacji, którą osiągnął nowy rynek? Jak informowaliśmy jeszcze na początku grudnia, wartość kryptowalut pokonała kapitalizację JP Morgan, wynoszącą niespełna $400 miliardów. Miesiąc po opublikowaniu wspomnianego artykułu, kryptograficzne tokeny wyceniane są już dwukrotnie wyżej.

Rekordowy poziom kapitalizacji powyżej $800 miliardów udało się osiągnąć w trakcie poniedziałkowej sesji, za co odpowiadała przede wszystkim piątka największych kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here