Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuZarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) będzie rekomendował wypłatę 2,5 zł dywidendy na akcję z zysku za 2020 rok wobec 2,4 zł na dywidendy na akcję z zysku za 2019 r., poinformował prezes Marek Dietl.

GPW planuje wypłacać dywidendy

“Zarząd będzie rekomendował 2,5 zł na akcję niezależnie czy będzie dobrze, czy nieco gorzej w naszym biznesie” – powiedział Dietl podczas telekonferencji. Zastrzegł, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmują akcjonariusze.

Jak wskazał Dietl, polityka spółki zakłada stabilny, rosnący poziom dywidendy.

“Zaletą ma być właśnie to, że jest stabilna i rosnąca, co oznacza, że jest przewidywalna przy naszym bardzo nieprzewidywalnym biznesie. Dzisiaj jest dobrze w naszym biznesie, ale jutro może być trochę gorzej” – dodał prezes.

Te artykuły również Cię zainteresują

W czerwcu akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę kwoty 100 732 800 zł z zysku za 2019 r., co oznaczało wypłatę w wysokości 2,4 zł na akcję. W ubiegłym roku akcjonariusze GPW zdecydowali o wypłacie 3,18 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 r.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here