Naga MarketsPrezes Goldman Sachs – Lloyd-Blankfein

Lloyd Blankfein, głównodowodzący jednej z najbardziej rozpoznawalnych instytucji finansowych na świecie, stwierdził w najnowszym wywiadzie udzielonym dla Bloomberga, że nie czuje się komfortowo z koncepcją Bitcoina, jednak jest na niego jak najbardziej otwarty.


„Wiele rzeczy, które mi się nie podobały, odniosło sukces”

W rozmowie przeprowadzonej przez Davida Westina podczas nowojorskiego forum Goldman Sachs w zakresie innowacji, prezes banku został spytany o przyszłość Bitcoina w obliczu decyzji CME Group, która zdecydowała się wprowadzić kontrakty terminowe futures na cyfrowy token.

Odnosząc się do rozwoju technologicznego, na przykładzie telefonów komórkowych, Blanfein stwierdził: „Nauczyłem się przez ostatnie lata, że wiele rzeczy, które mi się nie podobały, ostatecznie odnosiło sukces”.

W zeszłym miesiącu na oficjalnym Twitterze prezesa GS mogliśmy czytać, że „stale myśli o Bitcoinie” i że nie pochwala, ani nie odrzuca nowej technologii. Nie czuje się co prawda komfortowo z nowymi rozwiązaniami, które zawsze niosą ze sobą ryzyko niepowodzenia, nie ma zamiaru jednak całkowicie ich odrzucać. Prezentuje więc stanowisko zgoła odmienne do dyrektora innej dużej instytucji, Jamiego Dimona z JPMorgan Chase, który otwarcie przyznał, że Bitcoin jest oszustwem.

Bitcoiny kontynuują wzrost

Oprócz dynamicznej aprecjacji BTC w ostatnich dniach, która wypchnęła cenę powyżej 7000 i dzisiaj w okolice 7500 dolarów, dobrze radzi sobie również Bitcoin Cash (BCH). Walor notuje trzecią sesję wzrostową z rzędu, pokonując istotną strefę oporów i zmierzając w kierunku okrągłego pułapu 700 USD. Ostatni raz notowania znajdowały się tak wysoko w pierwszej połowie września.

Kurs BCHUSD od Tradingview

Według części ekspertów mamy tutaj do czynienia z panicznymi zakupami. Czy zgadzacie się z tą opinią?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here