Naga MarketsPrezes Goldman Sachs – Lloyd-Blankfein

Prezes Goldman Sachs, jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych banków, Lloyd Blankfein, w wywiadzie dla Bloomberga stwierdził, że jest zbyt wcześnie, aby reprezentowana przez niego instytucja rozpoczęła wdrażanie handlu i strategii opartych na Bitcoinie. Nie ukrywa jednak, że w przyszłości może się to zmienić.


„Jeżeli Bitcoin zadziała, dojdziemy do niego”

Z jednej strony Lloyd Blanfein nie widzi obecnie w Bitcoinie potencjału dla Goldman Sachs i nie traktuje kryptowalut jako aktywów pozwalających przechowywać wartość w długim terminie, z drugiej strony twierdzi, że przy bardziej doświadczonym i mniej zmiennym rynku GS z całą pewnością mógłby dołączyć tokeny kryptograficzne do swojego portfolio.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Coś co porusza się w górę i w dół o 20% w przeciągu sesji, nie jest dla mnie walutą, ani środkiem przechowywania wartości. Jeżeli jednak projekt wypali – przyjmie się, spadnie jego zmienność i pojawi się więcej płynności – z całą pewnością zainteresujemy się nim na poważnie”

Bitcoin w tym tygodniu początkowo zyskiwał 15% rozrysowując rekordowe szczyty powyżej 11 tysięcy dolarów, a następnie równie dynamicznie tracił. Ruchy cenowe na najpopularniejszej światowej kryptowalucie doprowadziły w tym roku do 11-krotnego pomnożenia wartości.

Zdanie prezesa Goldman Sachs jest odmienne do stanowiska, które prezentuje Jeff Currie odpowiedzialny za oddział rynku towarowego. W środowym wywiadzie mówił, że kryptowaluty powinny być podobnie do złota uznane za walor commodity.

Poziom 10 tysięcy okazał się na razie zbyt mocny?

Przez dwie sesje z rzędu na notowaniach Bitcoina widać było bardzo duże niezdecydowanie. Ostatecznie zamykały się jednak zaraz pod pułapem 10 tysięcy dolarów, którego środowe wybicie było najprawdopodobniej zbyt dynamicznie i zbyt pochopne. W tym momencie cena wydaje się stabilizować w przedziale 9500-10000, który może zapewnić bazę do dalszych ruchów.

Notowania BTC/USD Bitstamp dzięki TradingView

Liczący na aprecjację będą mieli powody do zmartwień gdy wykres dzienny zamknie się pod 9500 lub co gorsza strefą S/R 7900. Taki ruch mógłby wywołać poważniejszą korektę w kierunku 5525.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here