Naga MarketsPrezes Goldman Sachs uważa, że ​​organy regulacyjne nie będą w stanie monitorować systemu finansowego, jeśli bitcoin będzie mógł rozwijać się w obecnej formie.

  • CEO Goldman Sachs twierdzi, że bitcoin w obecnej formie może być groźny dla systemu finansowego.
  • Dodał, że kryptowaluta nie jest żadnym safe haven, jak chcą to widzieć zwolennicy BTC.

Goldman Sachs: władze muszą odpowiedzieć na hossę BTC

Starszy prezes Goldman Sachs Lloyd Blankfein stwierdził, że organy regulacyjne powinny „hiperwentylować” w odpowiedzi na niedawny sukces bitcoina. Dodał, że kryptowaluta osłabia zdolność ustawodawców do monitorowania systemu finansowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
W Squawk Box, programie CNBC, Blankfein stwierdził, że natura bitcoina czyni go czymś idealnym do wykonywania nielegalnych działań finansowych.

– Nie wiesz, czy płacisz Koreańczykom czy Al-Kaidzie – powiedział.

Pomimo tego, że władze często wykorzystują mimo wszystko pewną przejrzystość blockchaina do śledzenia wykorzystania kryptowalut przez organizacje terrorystyczne, Blankfein stwierdził, że i tak muszą one coś zrobić, by ograniczyć możliwości bitcoina.

Jego zdaniem, aby dostosować bitcoina do istniejącego aparatu finansowego i regulacyjnego, ​​wiele z podstawowych swobód zapewnianych przez system BTC musi zostać ograniczonych.

BTC to nie safe haven!

Blankfein skrytykował również idee, jakoby bitcoin był dobrym środkiem przechowywania wartości, podkreślając zmienność jego ceny.

– To magazyn wartości, który może stracić na wartości o 10 proc. w ciągu dnia, a jeśli zgubisz kod lub zgubisz kartkę papieru – stracisz go na zawsze – powiedział .

Przypomnijmy, że w sierpniu Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił, że przejął spore ilości kryptowalut z ponad 300 portfeli powiązanych z Al-Kaidą i ISIS.

W ogłoszeniu Don Fort, szef śledztwa kryminalnego IRS, podkreślił, że agencji udało się prześledzić ruchy kryptowaluty samego źródła, co pozwoliło jej zlikwidować sieci finansowe nielegalnej grupy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty ranking | cdr akcje | jsw notowanie | złoty kurs | notowania lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here