Naga MarketsMężczyzna z kapturem na głowie i logiem Bitcoina zamiast twarzy wskazuje na symbol dolara amerykańskiegoJednym z poważniejszych problemów branży kryptograficznej jest plaga oszust, wyłudzeń i manipulacji, które sprawiają, że uczestnicy tego rynku, a w szczególności osoby, które trzymają swoje środki na portfelach platform umożliwiających wymianę cyfrowych aktywów nie mogą czuć się bezpieczne. 


Osiem osób oskarżonych o oszustwo

Wiele organów prawa stara się na wiele sposobów ukrócić nieuczciwy proceder. W zdecydowanej większości przypadków nadużycia wychodzą jednak na jaw o wiele za późno, gdy już niemal niemożliwe jest odzyskanie sprzeniewierzonych środków. Nie oznacza to jednak, że oszuści unikają kar.

W miniony poniedziałek (11 listopad 2019 r.) sąd w Seulu uznał prezesa południowokoreańskiej giełdy kryptowalut Coinup za winnego zorganizowania oszukańczego procederu inwestycyjnego na kwotę 386 milionów dolarów w walucie wirtualnej i skazał go na 16 lat pozbawienia wolności.

Jakby tego było mało, wyroki pozbawienia wolności usłyszało także siedmiu innych członków kadry kierowniczej giełdy. Zostali oni skazani na kary pozbawienia wolności od sześciu do jedenastu lat.

Według doniesień, Coinup promował nieuczciwy program inwestycyjny, który obiecywał 200% zwrotów z inwestycji w okresie od 4 do 10 tygodni.

Naiwni inwestorzy nie są niewinni

W orzeczeniu sąd obwinił również inwestorów za niezachowanie należytej staranności, czyniąc z siebie łatwą zdobyczą dla takich oszustów. Według sędziego, chciwość i chęć szybkiego wzbogacenia się jest powodem, dla którego inwestorzy nadal padają ofiarami tak skomplikowanych oszustw.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy kurs euro EURPLN powróci w okolice 4,30 zł? Notowania eurozłotego najwyżej od miesiąca
Następny artykułBoE może obniżyć stopę procentową już w styczniu – twierdzi Danske Bank
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here