Naga MarketsPrezes Fidelity Digital Assets, Tom Jessop, jest zdania, że administracja Joe Bidena będzie wspierać rynek kryptowalut.

  • Tom Jessop uważa, że nowe władze USA będzie bardziej prokryptowalutowe niż ekipa Donalda Trumpa.
  • Twierdzi, że dziś na rynku widać, że duże firmy skupują stale BTC.

Prezes Fidelity Digital Assets: Biden będzie przychylny kryptowalutom

Jessop duże nadzieje pokłada w Gary’m Genslerze, który będzie teraz kierował pracami SEC.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Biorąc pod uwagę doświadczenie prezesa-elekta [SEC] Genslera w tej dziedzinie [tj. kryptowalut] i jego działalność w ostatnich latach, myślę, że kreśli to (…) obraz tego, czego możemy się spodziewać w przyszłości. Chciałbym zauważyć, że w zeszłym roku widzieliśmy dość interesujące i dobre zmiany regulacyjne – powiedział.

Dalej zwrócił uwagę na Office of the Comptroller of the Currency (OCC).

– Patrz na OCC i niektóre wskazówki, które udzielili bankom w kwestii dostępu do klasy aktywów [tj. kryptowalut] – dodał, przypominając, że w 2020 r. OCC zezwoliło bankom w USA deponowanie cyfrowych walut.

Cena bitcoina

Jeśli chodzi o cenę bitcoina, Jessop mówi, że uważa, że kryptowaluta znajduje się w okresie “zdrowej konsolidacji”.

– To zdrowa faza konsolidacji rynku. Biorąc pod uwagę, że rynek ten jest wciąż w okresie dojrzewania, trudno jest przypisać aktywność cenową określonym czynnikom… Nasi klienci, instytucje, które z nami współpracują, są stałymi nabywcami przez cały ten okres i nadal obserwujemy duży popyt wśród instytucji dot. tej klasy aktywów – powiedział.

Co będzie jednak dalej?

– Nie wykluczałbym tego [przyszłego spadku ceny o 80 proc.], ale myślę, że jesteśmy teraz na zupełnie innym rynku niż ten, którego doświadczyliśmy w 2017 r. Myślę, że struktura zainteresowań inwestorów zmieniła się dramatycznie. Przeszliśmy od 2017 r., czyli szaleństwa związanego z handlem detalicznym, do ostatnich tygodni tego roku, a teraz widzimy znacznie szersze przyjęcie instytucjonalne – dodał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax 30 index | lotos akcję | kurs.funta | s&p 500 index | biomed-lublin notowania | index dow jones |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here