Naga Marketsjerome powell
Jerome Powell, prezes FED

Wtorkowa sesja na rynku walutowym zapowiada się niezwykle interesująco. O godzinie 16:00 czasu polskiego rozpocznie się bowiem wystąpienie przewodniczącego amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powella przed senacką Komisją ds. Finansów. Mimo, że wystąpienia tego typu są zwykle dość nudne, to eksperci wskazują, iż tym razem może być nieco inaczej. Ostatnio na światowych rynkach finansowych obserwujemy bowiem zjawiska, których nie dostrzegano od lat.

  • Już dziś wystąpienie prezesa Fed
  • Jerome Powell znalazł się w sytuacji bez wyjścia
  • Czegokolwiek nie powie, może przyczynić się do spadków na Wall Street

Inwestorzy czekają na wystąpienie Powella 

Zgodnie z przepisami prawa, każdy prezes Rezerwy Federalnej ma obowiązek, by raz na sześć miesięcy wystąpić przed Komisją ds. Finansów w Senacie USA. Przez wzgląd na ostatnie zawirowania rynkowe, dzisiejsze wystąpienie może być o wiele ciekawsze niż wiele poprzednich.

Te artykuły również Cię zainteresują
W reakcji na oczekiwany wzrost inflacji konsumenckiej, do czego przyczynić miałoby się ożywienie gospodarcze wywołane przede wszystkim dzięki masowym szczepieniom przeciw koronawirusowi i planowi pomocowemu Joe Bidena o wartości 1,9 biliona dolarów, inwestorzy przyczynili się do wyraźnego wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Rentowność amerykańskich obligacji dziesięcioletnich wzrosła bowiem od początku roku z okolic 0,90 proc. aż do 1,37 proc.

Zgodnie z przepisami prawa, każdy prezes Rezerwy Federalnej ma obowiązek, by raz na sześć miesięcy wystąpić przed Komisją ds. Finansów w Senacie USA. Przez wzgląd na ostatnie zawirowania rynkowe, dzisiejsze wystąpienie może być o wiele ciekawsze niż wiele poprzednich.

Wiele osób zastanawia się bowiem, czy Rezerwa Federalna będzie w jakikolwiek sposób reagować na ostatnie zwyżki rentowności obligacji skarbowych USA.

– Niektórzy analitycy sugerują, że Powell jest w sytuacji, z której nie ma dobrego wyjścia: jeśli powie, że wyższe rentowności mu nie przeszkadzają, wtedy automatycznie wzmocni tę tendencję na rynku i przyczyni się do większych spadków na giełdzie. A jeśli powie cokolwiek, co będzie sugerować, że mu to przeszkadza, wtedy inwestorzy odczytają to jako zapowiedź zacieśniania polityki monetarnej, może nawet zapowiedź podwyżki stóp procentowych i to też zapewne wywoła większe spadki na giełdzie – wskazuje Rafał Hirsch z Business Insider Polska.

Ekonomiści PGIM Fixed Income wskazali, że ich zdaniem, gdyby tylko wystąpienie Powella odbywało się za zamkniętymi drzwiami, byłby on całkiem zadowolony ze stanu gospodarki i rynków finansowych. Przez względu, iż wydarzenie to będzie jednak publiczne, musi on pozostać ostrożny.

Spoglądając tymczasem na amerykański rynek akcji zauważymy, że notowania spółek technologicznych, które napędzały trwającą od drugiej połowy marca minionego roku hossę, spadały przez sześć ostatnich sesji z rzędu.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 | nasdaq notowania | de30 | wykres eur usd | biomed notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin w bardzo silnej przecenie. Co dzieje się z BTC?
Następny artykułWig20 traci na początku wtorkowej sesji 1,4%. JSW aż 3,7% pod kreską!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here