Naga MarketsPrezes Conotoxia Holding, Marcin Pióro, wystawia swojego tweeta na sprzedaż w formie NFTPrezes Conotoxia Holding, do którego należą marki Cinkciarz.pl i Conotoxia, wystawia na licytację swój pierwszy wpis na Twitterze. Marcin Pióro sprzedaje go w formie niewymiennego tokena (NFT) na platformie Valuables.

  • NFT to specjalny rodzaj tokenów kryptograficznych, które reprezentują coś unikalnego. Nie są wzajemnie zamienne, przez co kontrastują z tradycyjnymi kryptowalutami
  • Dużą popularnością cieszą się “kolekcjonerskie” NFT, którymi mogą być cyfrowe dzieła sztuki, czy też jak w przypadku Conotoxia archiwalne tweety
  • Na podobny krok zdecydował się między innymi współzałożyciel Twittera, a jego pierwsze “ćwierknięcie” wyceniono na 2,5 mln dol.

Conotoxia sprzedaje tweeta poprzez NFT

Jack Dorsey, współzałożyciel Twittera, wystawił na aukcji swojego pierwszego tweeta. Obecnie jego cena to aż 2,5 mln dolarów. Wcześniej wpisy na Twitterze sprzedali już m.in. Elon Musk czy Mark Cuban. Teraz Marcin Pióro wystawił na licytację swojego tweeta. Chodzi o pierwszy wpis prezesa Conotoxia Holding, na temat usunięcia profili marek Cinkciarz.pl i Conotoxia z Facebooka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwycięzca licytacji otrzyma certyfikat podpisany cyfrowo i zweryfikowany przez Marcina Pióro oraz metadane z oryginalnego tweeta. Dane będą zawierać informacje o czasie opublikowania wpisu i jego treść.

Tweet Marcina Pióro został wystawiony na sprzedaż na platformie Valuables – rynku wpisów na Twitterze, który został uruchomiony kilka miesięcy temu. Jest to inicjatywa, pozwalająca użytkownikom na emisję, kupowanie i sprzedawanie swoich tweetów w formie niewymiennych tokenów (NFT). NFT to właśnie cyfrowo podpisany i zweryfikowany wpis na Twitterze. Można go wyemitować tylko jeden raz, ale może być sprzedawany i odkupowany wielokrotnie.

W momencie publikacji tego artykułu cena tweeta wynosi ponad 700 dol. w ETH.

Zakup tweetów jest przez obserwatorów porównywany do tradycyjnego zbierania autografów czy pamiątek. Tego typu treści cyfrowe mogą być inwestycją finansową. NFT wykorzystują blockchain – tę samą technologię zdecentralizowanej bazy danych, na której opierają się bitcoiny i inne kryptowaluty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks s&p 500 | zlotowka kurs | dow jones industrial | ropa wti prognozy | camparic |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here