Naga MarketsPrezes Coinbase tłumaczy dlaczego na giełdzie wciąż nie ma Monero Szesnasta największa kryptowaluta na świecie, Monero, nadal nie jest notowana na Coinbase, pomimo obecności na takich giełdach jak Kraken czy Binance. Co więc stoi na przeszkodzie?

  • Brian Armstrong twierdzi, że regulatorzy są bardzo ostrożnie nastawieni do kryptowalut chroniących prywatność.
  • Coinbase zależy na utrzymaniu partnerskich relacji z nadzorujacymi.
  • Dwie azjatyckie giełdy zamierzają wycofać Monero. 

Coinbase i Monero: Trudne rozmowy z regulatorami

Prezes Coinbase, Brian Armstrong, wystąpił podcaście Petera McCormacka „What Bitcoin Did”, w którym zwrócił uwagę na nieufne podejście do kryptowalut chroniących prywatność ze strony nadzorujących instytucji.

Prywatne żetony są kolejnym tematem, jednym z kolejnych na horyzoncie, wśród wielu. Organy regulacyjne są bardzo zaniepokojone, więc nie byliśmy w stanie rozpocząć notowań Monero w taki sposób, w jaki tego chcemy, właśnie z tego powodu. Ale myślę, że przy wystarczającej ilości czasu i wiedzy, organy regulacyjne będą czuły się z tym komfortowo. Wtedy na horyzoncie pojawi się kolejna nowa kwestia, która będzie ich martwić. – mówi w wywiadzie Brian Armstrong.

Według prezesa Coinbase, spółka odbyła rozmowy z regulatorami, podczas których zostały uwypuklone różnice zdań na temat kryptowalut chroniących prywatność użytkowników. Armstrong podkreślił, że Coinbase nie chce zniszczyć swoich relacji z nadzorującymi ją instytucjami.

Zobacz również: Kurs dolara nie przestaje spadać! Dokąd zmierza indeks DXY?

Jeśli regulatorzy nas pozwą, wygramy czy nie? Nie jesteśmy przeciwni uczestniczeniu w którymkolwiek z procesów. Wiesz, firmy świadczące usługi finansowe cały czas prowadzą bitwy z regulatorami. Jest to część prowadzenia biznesu, ale jest to kosztowne i szkodzi stosunkom, prawda? Dlatego musisz wybrać swoje bitwy. To ciągłe negocjacje wraz z edukacją. – mówi dalej Armstrong.

Kurs XMR/USD: Monero najdroższe od kwietnia

Monero jest dostępne w obrocie na innych głównych giełdach, w tym od ponad trzech lat na Kraken i od niespełna roku na Binance. Z drugiej strony, jak podaje Cointelegraph południowokoreańska giełda kryptowalut Bithumb i singapurska giełda Huobi ogłosiły na początku tego roku, że usuną Monero z listy swoich notowań, ponieważ pojawiły się zarzuty, że był on wykorzystywany do celów przestępczych.

W porównaniu z niektórymi innymi giełdami, które są prawdopodobnie nieco bardziej agresywne, mamy bardziej konserwatywne podejście. – podsumował Brian Armstrong

Wykres przestawiający zmianę kursu XMR/USD w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here