TMS


We wtorek, 6.02.2018 r. Senacka Komisja Bankowa wysłuchała zeznań prezesa Commodity Futures Trading Commission (CFTC), Christophera Giancarlo oraz przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Jay Claytona, w sprawie potencjalnych zagrożeń związanych z inwestycją w cyfrowe waluty. Ich zeznania, w sprawie ataków na giełdy kryptowalut w Chinach i Korei Południowej, nie były jednak tak negatywne, jak obawiali się tego inwestorzy.


Ostatecznie HOLDersi odetchnęli z ulgą a to znalazło swoje odzwierciedlenie również w wycenie cyfrowego złota. W rezultacie wartość BTC wzrosła o ponad 37% a przypomnijmy, że jeszcze wczoraj rano jego wycena poniżej 6 tys. USD była najniższą od listopada ub.r.

“Jesteśmy winni temu nowemu pokoleniu szacunek dla entuzjazmu do wirtualnych walut, z przemyślaną i zrównoważoną reakcją, a nie lekceważącą” – powiedział Giancarlo.

Wraz z rozwojem kryptowalut, bankowcy tacy jak Jamie Dimon, CEO JP Morgan, odwrócili się od cyfrowych walut, ale ostrożnie odróżnili go od technologii blockchain, rozproszonej księgi, która pozwala Bitcoinowi funkcjonować. Prezes jednego z największych banków inwestycyjnych stwierdził we wrześniu ub.r., że “Bitcoin to oszustwo”. Jego zdaniem za rozwój cyfrowego złota odpowiedzialne są głównie osoby sceptycznie nastawieni do polityki pieniężnej rządu oraz spekulanci, liczący na “złoty strzał” i wielotysięczne stopy zwrotu z inwestycji. Mimo to wskazał on wyraźne rozróżnienie Bitcoina i stojącej za nim technologii blockchain. Jego zdaniem ta technologia może być przyszłością. Mimo, że wraz z początkiem roku Jamie Dimon przyznał, że żałuje wypowiedzianych wcześniej słów i nazwania BTC oszustwem, to jednak nadal nie popiera idei przyświecającej temu dynamicznie rozwijającemu się rynkowy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin i Blockchain to jedność

Christopher Giancarlo uderzył w inny ton, mówiąc, że Bitcoin i Blockchain nie są tak łatwe do rozdzielenia – inwestorzy potraktowali tą wypowiedź jako pozytyw.

“Ważne jest, aby pamiętać, że gdyby nie było Bitcoin, nie byłoby również technologii blockchain” – powiedział Giancarlo, gdy zapytano go o wartość bazową tej technologii.

Prezes CFTC, który został zaprzysiężony jeszcze w trakcie rządów Obamy, udowodnił wiele zastosowań rozproszonej księgi, w tym łatwiejsze zorientowanie się, kto był właścicielem hipoteki w czasie kryzysu finansowego w 2008 roku.

“Sześćdziesiąt sześć milionów ton amerykańskiej soi zostało właśnie przetworzonych przez transakcję blockchain przez spółkę Dreyfus do Chin. Więc Bitcoin jest obecnie używany, jest używany w naszym amerykańskim systemie transportowym i logistycznym” – powiedział Giancarlo, wyznając jednocześnie, że jego siostrzenica jest tzw. kryptowalutową Hodlerką. “Myślę, że ta technologia ma olbrzymi potencjał” – dodał.

Komentując coraz liczniejsze próby kradzieży i ataki mające na celu pozyskanie BTC w nielegalny sposób a także porwania organizowane w celu uzyskania okupów w BTC, Giancarlo dodał:

“Zamierzamy być bardzo agresywni, aby ludzie tacy jak moja siostrzenica mogli mieć poczucie bezpieczeństwa, że ​​nie ma tam oszustów i manipulatorów – a jest ich dużo, zbyt wiele, zdecydowanie za dużo.”

Niemniej jednak, w świetle ostatnich wydarzeń, pozostaje pytanie, czy inwestorzy wyprzedają się. Ceny bitcoinów mogą spaść jeszcze bardziej ze względu na większą kontrolę regulacyjną. Część niedawnego spadku wartości Bitcoina pojawiła się na przykład w wyniku wezwania Bitfinex przez CFTC w celu uzyskania informacji na temat jego powiązania z cyfrowym odpowiednikiem USD – Tetherem. Jest to związane ze spekulacją, czy Tether sztucznie wspiera wycenę Bitcoina.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here