Naga Markets

Prezes Boryszewa: EBITDA Grupy Maflow powinna wzrosnąć o ok. 10% w 2022 r.Warszawa, 15.12.2021 (ISBnews) – Boryszew zakłada poprawę wyniku EBITDA Grupy Maflow o około 10% w 2022 roku w porównaniu do obecnego roku, poinformował ISBnews prezes Wojciech Kowalczyk.

“Grupa Maflow jest jednym z dwóch podmiotów Segmentu Motoryzacja Grupy Boryszew i odpowiada za gros EBITDA w tym segmencie. Spodziewamy się, że w 2022 roku jej wynik EBITDA wzrośnie o kolejne ok. 10%” – powiedział Kowalczyk w rozmowie z ISBnews.Jak podkreślił, to bardzo zaawansowany technologicznie biznes, produkujący przewody hamulcowe, przewody do klimatyzacji z wykorzystaniem gumy, aluminium, także wypełnionego CO2.

“Obecnie około 30% produkcji Grupy Maflow przeznaczone jest do samochodów elektrycznych, liczba ta sukcesywnie rośnie” – dodał prezes.

W jego ocenie, kluczowe jest to, że duża cześć produkcji Grupy Maflow znajduje się w Polsce, co jest korzystniejsze m.in. ze względu na zagadnienia pracownicze.

Szef Boryszewa widzi także poprawę sytuacji w obszarze półprzewodników.

“Wyzwania związane z półprzewodnikami będą nam towarzyszyć na pewno na początku przyszłego roku, ale liczę, że w II połowie 2022 roku sytuacja będzie już stabilna i nastąpi powrót do wolumenów sprzed kryzysu półprzewodnikowego. Nowi producenci chipów mogą pojawić się na rynku już w 2023 roku i sama perspektywa zwiększenia podaży działa kojąco na rynek” – podsumował Kowalczyk.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,55 mld zł w 2020 r.

Piotr Apanowicz

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najniższy kurs korony szwedzkiej | ropa forum | akcje wirtualna polska | cena akcji lpp | pzu akcje opinie | gpw xtb | ciech kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here