Naga Markets

Prezes Atalu: Sprzedaż mieszkań nie przyspieszy w tym roku, pomogłyby dopłaty do kredytówWarszawa, 09.09.2022 (ISBnews) – Zarząd Atalu nie spodziewa się, by tempo sprzedaży mieszkań poprawiło się w tym roku i szacuje, że sprzeda w 2022 r. ok. 2 tys. lokali. Według prezesa Zbigniewa Juroszka, rynkowi najskuteczniej pomogłyby dopłaty do kredytów.

“W tej chwili nasze szacunki wynoszą ok. 2 tys. przy szacunkach na koniec I kw. ok. 2,5 tys. Najgorszy okres to był lipiec i sierpień. We wrześniu widzimy lekka poprawę. Spodziewamy się, że w sensie ilościowym IV kw. może być lepszy niż III kw., ale i tak w granicach 2 tys. [sprzedanych mieszkań w br.]” – powiedział Juroszek podczas konferencji prasowej.“W tym roku sytuacja pewnie się nie poprawi” – dodał, wskazując, że dla sprzedaży mieszkań nie rozwiązał się główny problem – dostępność kredytów hipotecznych.

Ocenił, że najskuteczniejszym sposobem na odbudowę tempa sprzedaży mieszkań byłyby rządowe dopłaty do kredytów.

“Słyszałem w ostatnich dniach propozycję, która miałaby iść w kierunku tańszego oprocentowania. […] Dopłata do oprocentowania przez państwo jest najszybszym, najskuteczniejszym i najlepszym pomysłem. Bo on wchodzi od razu i jest skuteczny. Pytanie, na ile państwo stać i na ile ten program będzie szeroki. I czy będzie realizowany” – powiedział Juroszek.

W weekend prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński zapowiedział, że rząd pracuje nad nowym programem mieszkaniowym, który miałby obejmować kredyty oprocentowane na nie więcej niż 2% dla młodych rodzin, a różnicę w oprocentowaniu pokrywałby Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Atal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Akcje spółki są notowane na GPW od 2015 r.

(ISBnews)

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTauron uruchomił swój pierwszy przemysłowy magazyn energii – o mocy 3 MW w CieszanowicachT
Następny artykułING BSK i ING w Niemczech mają umowę z KUKE dot. gwarancji eksportowych dla firm
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here