Naga MarketsDruty więzienne na tle trawyAmerykański Departament Sprawiedliwości poinformował w środę, że aresztował prezesa AriseBanku, Jareda Rice’a, oskarżonego o zwodzenie setek inwestorów indywidualnych i wyłudzenie od nich ponad 4 milionów dolarów (15 milionów złotych) w ramach oszustwa kryptowalutowego.


Miał prowadzić zdecentralizowany bank. Pieniądze inwestorów sprzeniewierzył

Zgodnie z dokumentami sądowymi, oraz wcześniejszym pozwem zbiorowym złożonym w SEC, 30-letnie Rice twierdził w kontaktach z potencjalnymi inwestorami, że AriseBank zostanie „pierwszą zdecentralizowaną platformą bankową” opierającą się o nową kryptowalutę AriseCoin. Instytucja oprócz tradingu kryptowalutowego miała oferować rachunki bieżącego i tradycyjne usługi bankowe takie jak płatności kartami debetowymi i kredytowymi. W rzeczywistości jednak podmiot nie posiadał odpowiednich uprawnień do świadczenia usług bankowych na terytorium Teksasu, a tym bardziej całych Stanów Zjednoczonych.

Materiały marketingowe online opierały się na nieistniejących zyskach generowanych przez instytucję, środki deponowane przez inwestorów były natomiast wykorzystywane do pokrycia osobistych kosztów życia oskarżonego – głównie na opłaty hotelowe, restauracje, ubrania oraz usługi adwokacie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

ICO zebrało 600 milionów dolarów?

Oprócz składania fałszywych świadectw co do działalności AriseBanku, Rice podawał jednocześnie, że AriseCoin w ramach projektu ICO zgromadził 600 milionów dolarów w przeciągu zaledwie kilku tygodni. Zachęciło to część inwestorów do zakupienia monety przy wykorzystaniu kryptowalut takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin oraz tradycyjnych dolarów.

Jeżeli oskarżonemu zostaną udowodnione wszystkie zarzuty, może spędzić 120 lat w więzieniu federalnym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here