Krakowskie studio All in! Games ma z pewnością powody do zadowolenia jeżeli chodzi o najnowszą wydaną przez siebie grę, a mianowicie Ghostrunnera. Jak zdradza na antenie Comparic24.tv prezes spółki gamingowej, Piot Żygdało, sprzedaż tytułu przekroczyła 0,5 miliona egzemplarzy.
- Ghostrunner jest produkcją stworzoną przez polskie studio One More Level w koprodukcji z amerykańskim 3D Realms oraz duńskim Slipgate Ironworks
- Gra wydana została współnie z 505 Games
- W materiale również o liście intencyjnym podpisanym ze spółką EKIPA oraz o planach na 2021 rok
Ghostrunner od All in! Games sprzedał się w liczbie ponad 500 tys. sztuk
Wspomniana produkcja, która światło dzienne ujrzała 6 maja 2020 roku, sprzedała się już w liczbie ponad pół miliona egzemplarzy. Przekracza to cel 400 tys. sztuk wyznaczony przez spółkę. Jak twierdzi prezes spółki, Piotr Żygadło, poziom ten został osiągnięty już dwa miesiące po premierze.
– Poziom ten udało się osiągnąć w zaledwie dwa miesiące, więc możemy być bardzo zadowoleni z tego, jak gra się sprzedaje. Po tym jak przed premierą tytuł awansował na czołowe miejsca w globalnym rankingu Wishlist na Steam, apetyty znacznie wzrosły i zweryfikowaliśmy nasze cele oraz oczekiwania. Pół miliona sprzedanych sztuk poprzez wszystkie sklepy i platformy to wynik, który nas cieszy i pokazuje, że nasza strategia zmierza we właściwym kierunku – stwierdził prezes All in! Games, Piotr Żygadło.
Jak podkreślał w rozmowie z Marcinem Podlackim z Comparic24.tv, Ghostrunner był jednym z ciekawszych projektów ostatniego roku, a studio skupia się obecnie na edycjach konsolowych dedykowanych dla Xboxa, PlayStation oraz Nintendo Switch.
– Nasze wydawanie gier to nie produkcja, nie jesteśmy studiem. Zakupujemy tytuły od deweloperów w różnych modelach współpracy, następnie umieszczamy je w sklepach, tworzymy kampanie i pomagamy stworzyć im lepszą jakość produktu. W ostatnich miesiącach postanowiliśmy trochę rozszerzyć naszą działalność: zauważyliśmy, że lepsza synergia następuje gdy inwestujemy długoterminowo, będziemy więc stawać się częściowo udziałowcem tych spółek, które chcą dłużej współpracować – komentował Piotr Żygadło porównując planowany model do tego, który stosuje między innymi PlayWay.
Autor poleca również:
- Mirbud i Erbud: Analiza fundamentalna Konrada Książaka
- Bank Millennium najsłabszy w indeksie mWIG40
- PGE z korektą do poprzedniego wierzchołka. Kolejna porównywalna korekta?