Naga MarketsPrezes Airbusa spodziewa się zmniejszenia wielkości produkcji o 40% w ciągu dwóch kolejnych lat Prezes Airbusa poinformował, że produkcja samolotów w kierowanej przez niego spółce będzie o 40% niższa przez dwa kolejne lata w porównaniu z planami sprzed kryzysu. Guillaume Faury podkreślił również zagrożenie dla miejsc pracy, ponieważ firma opracowuje szybkie plany restrukturyzacji z powodu załamania ruchu turystycznego.

  • Prezes Airbusa przewiduje, że produkcja wróci do normalnego poziomu w 2025 roku.
  • W kwietniu producent samolotów dostarczył tylko 14 z planowanych 75 samolotów.
  • Szacunki wskazują, że redukcja zatrudnienia w Airbusie może objąć nawet 20 tysięcy osób.

Największy producent samolotów na świecie przymierza się do masowych zwolnień

Na najbliższe dwa lata – 2020/21 – zakładamy, że produkcja i dostawy będą o 40% niższe niż pierwotnie planowano. Do 2025 roku produkcja powinna wrócić do normy. – powiedział Guillaume Faury gazecie Die Welt.

Najnowsze dane nie wskazują na żadne natychmiastowe nowe cięcia produkcji po tym, jak Airbus zmniejszył produkcję o około 33-42% do nowych poziomów, które planuje poddawać ciągłej analizie.

Na przełomie kwietnia i maja byliśmy 80% poniżej naszego planu. W kwietniu dostarczono tylko 14 zamiast 75 samolotów. Z jednej strony, ze względu na ograniczenia w podróżowaniu, załogi linii lotniczych nie mogły odebrać swoich samolotów, z drugiej strony, w liniach lotniczych nie było zabezpieczenia finansowego, ale stopniowo jest ono coraz lepsze. – kontynuował Faury

Zobacz również: Globalny koncern otrzymuje 14 mln za rudę żelaza przy pomocy blockchain

Źródła branżowe, do których dotarł Reuters, podają, że 40% cięcie w produkcji podstawowej ma doprowadzić do szeroko oczekiwanej restrukturyzacji zatrudnienia w firmie, której szczegóły Airbus zobowiązał się ogłosić do końca lipca.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Cena akcji Airbusa spadła o 10,10% w ciągu ostatnich 5 dni

Airbus zatrudnia około 90 tysięcy osób, a niektóre źródła przewidują stopniową redukcję od 14 do 20 tysięcy miejsc pracy w oparciu o cele produkcyjne.

– To brutalny fakt, ale musimy to zrobić. Chodzi o niezbędne dostosowanie się do ogromnego spadku produkcji. Chodzi o zabezpieczenie naszej przyszłości. – powiedział Faury.

Przedstawiciele związków zawodowych stwierdzili, że plany mogą zostać przedstawione już w środę, kiedy Airbus zwoła posiedzenie nadzwyczajne pod koniec dwóch dni spotkań związków.

Faury nie przedstawił żadnych szczegółów dotyczących restrukturyzacji, ale nie pozostawił wątpliwości, że obecne wysyłanie pracowników na tymczasowe urlopy nie wystarczy.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Airbusa w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here