Naga MarketsPreston Pysh: kapitalizacja bitcoina wzrośnie do 100 bln USD. Jeden BTC będzie kosztował 100 mln USDInwestor i znany podcaster Preston Pysh twierdzi, że każdy, kto przewiduje, że bitcoin osiągnie kapitalizację rynkową w wysokości 10 bilionów USD, nie docenia wiodącej kryptowaluty.

  • Pysh twierdzi, że sugerowanie, że kapitalizacja BTC dojdzie tylko do 10 bln USD, to pesymizm.
  • Jego zdaniem ta osiągnie 100 bln USD, zaś 1 BTC będzie warte nawet 10 mln USD.

Preston Pysh czeka na 100 bln USD na rynku bitcoina

W nowym wywiadzie dla podcastu The Bitcoin Standard, Pysh przewiduje, że łączna wartość rynkowa wiodącej kryptowaluty może wzrosnąć powyżej 100 bilionów USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tyle wam powiem. Myślę, że 10 bilionów USD to śmieszne. Myślę, że ludzie, którzy mówią, że [BTC tylko] zastąpi złoto i tak to już koniec… Myślę, że to totalny żart… – powiedział. – Kiedy mówimy o sile nabywczej jednej z tych (21 milionów) monet, myślę, że jest to prawdopodobnie, że będzie ona kosztowała od 5 do 10 milionów USD. Coś w tym stylu. Myślę, że to dość konserwatywne podejście – dodał.

Dlaczego jednak BTC miałby tak mocno zdrożeć? Chodzi o działania polityków, urzędników i banków centralnych. W erze niemal stałego drukowania pieniędzy, fakt, że BTC ma mocno ograniczoną podaż, jest ogromną zaletą kryptowaluty.

– Kiedy patrzę na to, dlaczego bitcoin wygra, rzeczą, która moim zdaniem będzie napędzać zaufanie w stosunku do niego w przyszłości, jest to, że jest to coś, czym nie można manipulować – powiedział.

Jego zdaniem to właśnie ma sprawić, że inwestorzy będą chcieli mieć kryptowaluty. Chodzi o fakt, że bitcoinów będzie na rynku jedynie 21 mln i żadna władza nie może sprawić, że liczba ta wzrośnie. To całkowite przeciwieństwo walut fiat takich jak dolar, euro czy polski złoty, które są stale dodrukowywane, a tym samym – zgodnie z prawem podaży i popytu – mogą długookresowo tracić na wartości.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here