Naga Markets

Japoński jen JPYZarządzający aktywami dołączają do funduszy hedgingowych, zwiększając swoje krótkie pozycje na jenie. Spodziewają się, że Bank Japonii (BoJ) będzie w tym roku kontynuował ultra-łagodną politykę, co będzie wywierać presję na osłabienie japońskiej waluty. Jednak spadek JPY może napotkać pewne ograniczenia ze strony czynników amerykańskich, takich jak spowolnienie gospodarcze i potencjalne wstrzymanie zacieśniania polityki przez Rezerwę Federalną (Fed). Kurs USD/JPY nieznacznie wzrasta w poniedziałek powyżej 140,00.

Ograniczony spadek jena w obliczu czynników amerykańskich

Zarządzający aktywami dołączyli do funduszy hedgingowych, zwiększając swoje krótkie pozycje na jenie, gdy spekulacje na temat polityki BoJ sugerują brak pośpiechu w dostosowaniu polityki pieniężnej. Fundusze lewarowane w ciągu tygodnia zwiększyły krótką pozycję netto na jenie do najwyższego poziomu od prawie roku.Jednocześnie zarządzający aktywami kontynuują zwiększanie takich pozycji, osiągając rekordowy poziom w historii. Dane z Commodity Futures Trading Commission pokazują, że zarządzający byli sprzedawcami netto przez dwa tygodnie z rzędu, po tym jak byli kupującymi netto przez 11 kolejnych tygodni.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Zarządzający aktywami są niedźwiedzio nastawieni do jena. Źródło: Bloomberg

Japońska waluta straciła 4,7% w ciągu dwóch miesięcy do maja w stosunku do dolara, osiągając najniższy poziom od sześciu miesięcy.

Niemniej jednak, istnieje pewność co do dalszej wyprzedaży jena, ponieważ BoJ prawdopodobnie będzie utrzymywał ujemne stopy procentowe, podczas gdy inne banki centralne na świecie podnoszą swoje stopy procentowe – stwierdził Kengo Suzuki, starszy strateg rynkowy w Mizuho Banku w Tokio.

Jednak osłabienie jena może napotkać pewne ograniczenia z powodu czynników ze strony USA, takich jak obawy o spowolnienie gospodarcze i potencjalne wstrzymanie zacieśniania polityki przez Fed, co ostatecznie może prowadzić do obniżki stóp.

W obliczu obaw o interwencję ze strony japońskiego Ministerstwa Finansów, spekulacje na ten temat mogą się pogłębić, jeśli jen spadnie powyżej 145 za dolara. Bank Japonii, Ministerstwo Finansów i Agencja Usług Finansowych spotkały się po raz pierwszy od marca, a najwyższy urzędnik walutowy Masato Kanda stwierdził, że rząd podejmie działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Jednak zdaniem ekspertów, zyski amerykańskiej waluty mogą zostać ograniczone do około 142 jenów, a następnie przesunąć się w kierunku 130 do końca roku. Mało prawdopodobne jest, aby para USD/JPY osiągnęła poziom 145, gdzie pojawiłoby się realne zagrożenie interwencją, ze względu na zbliżający się szczyt zacieśniania polityki pieniężnej w USA lub ryzyko spowolnienia gospodarczego w tym kraju.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Zobacz również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.