Naga MarketsKurs złota traci po spadku apetytu na bezpieczne przystanie Złoto w tym miesiącu znalazło się na poziomach z 2012 roku, a popyt uwidocznił obawy inwestorów dotyczące światowych gospodarek. W ubiegłym tygodniu pojawił się szansa na jeszcze większy wzrost XAUUSD, którą jednak powstrzymał spadek apetytu na bezpieczne przystanie. Obecnie notowania spadają wraz z krokami jakie państwa podejmują, by powoli otwierać gospodarki. Dodatkowo, w tym tygodniu spodziewamy się decyzji najważniejszych banków centralnych odnośnie polityki monetarnej.

  • Plany znoszenia ograniczeń odbijają się na cenie złota
  • W centrum uwagi pozostają komunikaty z banków centralnych
  • “Złoto nadal pozostaje dobrym zabezpieczeniem”

Znoszenie ograniczeń i banki centralne w centrum uwagi

W Stanach Zjednoczonych stan Floryda podjął kroki mające na celu łagodzenie ograniczeń wprowadzonych, by powstrzymać pandemię koronawirusa. W Europie także coraz więcej mówi się o znoszeniu blokad. Do ponownego otwarcia gospodarki przygotowują się Włochy, a w Wielkiej Brytanii plan opracowują naukowcy.

Znoszenie lockdownu osłabia złoto, które jako bezpieczna przystań reagowało pozytywnie na strach napędzany epidemią koronawirusa. Inwestorzy śledzą także politykę banków centralnych, a szczegóły odnośnie bodźców poznamy w najbliższą środę (Rezerwa Federalna) i czwartek (Europejski Bank Centralny).

“Zniszczenia popytu spowodowanego przez Covid-19 nie można przecenić, zmienność na rynkach finansowych pozostaje podwyższona, a metale szlachetne, zwłaszcza złoto, pozostają dobrym zabezpieczeniem” – powiedział Avtar Sandu, starszy menedżer ds. towarów w Phillip Futures Pte. Uważa on także, że odbicie w aktywności może zostać cofnięte.

Kurs złota testuje poziom 1700 dolarów

Notowania złota na rynku spot tracą dziś kolejny dzień z rzędu. Obecnie kurs XAUUSD utrzymuje się powyżej poziomu 1700 dolarów, ale w pewnym momencie zniżkował nawet w okolice 1692 dolarów.

Kurs złota – wykres dzienny

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, złoto w ubiegłym tygodniu przetestowało poziom 1738, ale kupujący nie byli w stanie wyznaczyć nowego szczytu. Zamiast tego cena zaczęła się osuwać i po pokonaniu okrągłego poziomu 1700 dolarów, kurs może zmierzać do wsparcia przy 1672.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here