Naga Markets



Kurs złota traci po spadku apetytu na bezpieczne przystanie Złoto w tym miesiącu znalazło się na poziomach z 2012 roku, a popyt uwidocznił obawy inwestorów dotyczące światowych gospodarek. W ubiegłym tygodniu pojawił się szansa na jeszcze większy wzrost XAUUSD, którą jednak powstrzymał spadek apetytu na bezpieczne przystanie. Obecnie notowania spadają wraz z krokami jakie państwa podejmują, by powoli otwierać gospodarki. Dodatkowo, w tym tygodniu spodziewamy się decyzji najważniejszych banków centralnych odnośnie polityki monetarnej.

  • Plany znoszenia ograniczeń odbijają się na cenie złota
  • W centrum uwagi pozostają komunikaty z banków centralnych
  • “Złoto nadal pozostaje dobrym zabezpieczeniem”

Znoszenie ograniczeń i banki centralne w centrum uwagi

W Stanach Zjednoczonych stan Floryda podjął kroki mające na celu łagodzenie ograniczeń wprowadzonych, by powstrzymać pandemię koronawirusa. W Europie także coraz więcej mówi się o znoszeniu blokad. Do ponownego otwarcia gospodarki przygotowują się Włochy, a w Wielkiej Brytanii plan opracowują naukowcy.

Te artykuły również Cię zainteresują




Znoszenie lockdownu osłabia złoto, które jako bezpieczna przystań reagowało pozytywnie na strach napędzany epidemią koronawirusa. Inwestorzy śledzą także politykę banków centralnych, a szczegóły odnośnie bodźców poznamy w najbliższą środę (Rezerwa Federalna) i czwartek (Europejski Bank Centralny).

“Zniszczenia popytu spowodowanego przez Covid-19 nie można przecenić, zmienność na rynkach finansowych pozostaje podwyższona, a metale szlachetne, zwłaszcza złoto, pozostają dobrym zabezpieczeniem” – powiedział Avtar Sandu, starszy menedżer ds. towarów w Phillip Futures Pte. Uważa on także, że odbicie w aktywności może zostać cofnięte.

Kurs złota testuje poziom 1700 dolarów

Notowania złota na rynku spot tracą dziś kolejny dzień z rzędu. Obecnie kurs XAUUSD utrzymuje się powyżej poziomu 1700 dolarów, ale w pewnym momencie zniżkował nawet w okolice 1692 dolarów.

Kurs złota – wykres dzienny

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, złoto w ubiegłym tygodniu przetestowało poziom 1738, ale kupujący nie byli w stanie wyznaczyć nowego szczytu. Zamiast tego cena zaczęła się osuwać i po pokonaniu okrągłego poziomu 1700 dolarów, kurs może zmierzać do wsparcia przy 1672.

Autor poleca również: 



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here