Naga MarketsPremiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem StępieniemWe wtorek odbyła się rozmowa z Panem Prezesem spółki Jujubee S.A. – Michałem Stępieniem, działającej na co dzień na rynku gamingowym. W jej trakcie padły pytania między innymi o zawiązaną niedawno spółkę zależną Strategy Forge, nadchodzące premiery nowych gier, potencjalne przejście na parkiet główny GPW czy wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Spotkanie poprowadził redaktor Comparic24.TV – Marcin Podlacki.

  • We wtorek, na antenie Comparic24.tv została przeprowadzona rozmowa z Prezesem Jujubee S.A.
  • Padły pytnia dotyczące między innymi zawiązanej niedawno spółki zależnej Strategy Forge.
  • Walory Jujubee w ostatnich miesiącach konsolidują na giełdzie w okolicach poziomu 6 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Jujubee zawiązało spółkę Strategy Forge S.A.

27 października Jujubee informowało o założeniu spółki zależnej Strategy Forge. Jak informowała Spółka, nowy podmiot został powołany w celu większego wykorzystania potencjału autorskiej technologii Jujubee, jaką jest specjalistyczne narzędzie znacząco zwiększające efektywność produkcji gier strategicznych. Zostało ono z powodzeniem wykorzystane w dotychczasowych realizacjach studia, takich jak COVID: The Outbreak, mającej swoją premierę już 5 listopada grze Realpolitiks II czy w nadchodzącym tytule Dark Moon. Narzędzie wspiera zarówno urządzenia stacjonarne, jak i mobilne.

Już z chwilą powołania, spółka zależna, Strategy Forge S.A. pozyskała kapitał w wysokości 1.154.000 złotych, co pozwoli jej na natychmiastowe rozpoczęcie produkcji nowych tytułów.

Prezes Michał Stępień tak skomentował doniesienia o stworzeniu grupy kapitałowej:

“Nasze narzędzie do tworzenia gier strategicznych rozwijamy od kilku lat i potwierdziło ono swój potencjał w dotychczasowych produkcjach naszego studia. Uznaliśmy, że warto w pełni wykorzystać jego możliwości, co bez stworzenia grupy kapitałowej nie byłoby możliwe. Segment gier strategicznych charakteryzuje się długim cyklem życia produktów, a nasza autorska technologia pozwala na dodatkowe wydłużenie tego okresu poprzez zaangażowanie graczy w proces twórczy. Dobrym przykładem jest nadchodząca produkcja Realpolitiks II, która zostanie udostępniona odbiorcom wraz ze specjalnym edytorem umożliwiającym im opracowywanie własnych bardzo zaawansowanych scenariuszy, czyli dodatkowej zawartości, z której korzystać będzie mogła cała społeczność graczy. Podobny edytor będą mogły zawierać produkcje ze studia Strategy Forge.”

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Kurs akcji Jujubee konsoliduje w okolicach 6 zł.

W ostatnich miesiącach kurs akcji Jujubee utkwił w okolicach 6 zł. Obserwujemy próby wyjścia górą jak i dołem z konsolidacji, jednak kurs za każdym razem wraca w rejony 50 i 200-sesyjnej średniej kroczącej (niebieska i żółta linia na wykresie).

Wydaje się, że trwałe wybicie poziomu 7 zł., może wiązać się z dalszymi wzrostami i powrotem w rejon 10 zł., który był testowany w czerwcu bieżącego roku. Scenariusz pesymistyczny, zakładający spadki, mówi, że w przypadku wyłamania wsparcia na poziomie 5 zł., możemy spodziewać się nawet okolic 3 zł., do których zawędrowały notowania podczas dołka bessy z połowy marca.

Notowania Jujubee z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W środę, po godzinie 11, akcje Jujubee notowane na małej giełdzie NewConnect tracą 4,46%, a kurs spadł do poziomu 6 zł. Obroty na walorach są jednak niewielkie, po 2,5 godzinie handlu przekroczyły nieznacznie 90 tysięcy złotych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here