Naga MarketsParę minut temu zaprezentowano trailer najnowszego filmu ze świata Gwiezdnych Wojen! Jak już większość fanów wie, obraz który premierę będzie miał w okolicach Bożego Narodzenia, nie będzie należał do głównej sagi. Będzie to pierwszy z serii spin-offów, czyli filmów mających miejsce w uniwersum Gwiezdnych Wojen, lecz opowiadających inną historię niż klasyczne epizody.

Star_Wars,_Rogue_One

Te artykuły również Cię zainteresują
Najnowszy film będzie miał tytuł “Rogue One: A Star Wars Story”. I może przy oryginalnym tytule pozostańmy, ponieważ polskie tłumaczenie może nie przejść przez gardło zagorzałym fanom uniwersum. Polacy postawili na dosłowne tłumaczenie, choć w tym przypadku lepiej byłoby pozostać przy oryginalnym tytule. No cóż, w grudniu ruszymy do kin nie na seans “Rogue One”, lecz na film pod swojskim tytułem “Łotr Jeden. Gwiezdne Wojny – Historie”. Już słyszę te falę oburzenia polskim tłumaczeniem.

No dobra, tyle tytułem wstępu, przejdźmy do trailera, a potem zajmiemy się sytuacją giełdową Disneya:

I jak wrażenia? Szykuje się hit czy kit?

A co słychać u Disneya? Spółka znalazła się na drugim miejscu na świecie wśród przedsiębiorstw cieszących się najlepszą reputacją. Firma kupiła franczyzę Star Wars pod koniec 2012 roku za nieco ponad 4 mld USD. Fani są podzieleni w sprawie słuszności tej decyzji. Z jednej strony od razu pojawiły się zapowiedzi stworzenia trzeciej trylogii, co wywołało euforię, a z drugiej istniały obawy co do modelu biznesowego, jaki obierze nowy właściciel marki.

Tu od razu zaczęło się ostro. Disney szybko ogłosił, że wszystkie dotychczasowe książki, komiksy itp. poza filmami kinowymi nie należą już do kanonu Gwiezdnych Wojen (tzw. Expanded Universe – rozszerzonego uniwersum), lecz zyskują status “legend” uniwersum. Ponadto zapowiedziano, że dopóki będą chętni na oglądanie nowych filmów, ich premiery będą odbywać się co roku. Stąd “Rogue One” jako pierwszy spin-off.

invest

Graj na akcjach zagranicznych spółek dzięki TMS

Zerknijmy na wykres H4 spółki:

disney

W listopadzie minionego roku akcje Disneya osiągnęły poziom 120,64 USD, następnie rozpoczął się trend spadkowy, który trwał do początku lutego, gdy cena dotarła do dołka na 86,50 USD. Doszło do odbicia, po którym cena skonsolidowała pomiędzy wsparciem na 96,00 USD a psychologicznym oporem na 100 USD. Obecnie należy obserwować wykres w tych okolicach, jeśli dojdzie od wybicia z trendu bocznego, możemy liczyć na silniejszy ruch w danym kierunku. Dziś dużo będzie się mówić o trailerze nowej części Gwiezdnych Wojen, więc możemy również liczyć na większy wolumen na akcjach Disneya i być może na wybicie z konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here