Naga MarketsSirin Labs, szwajcarski startup, który stał za czwartym co do wielkości ICO w 2017 r. (z wynikiem 155,8 mln USD zebranych w ciągu dwóch tygodni), ogłosił, że premiera smartfonu Finney, którego określa się “pierwszym smartfonem typu blockchain open source”, będzie jeszcze w listopadzie 2018 r.


W chwili obecnej wiemy już o nowym produkcie firmy dosyć dużo. Przynajmniej wystarczająco, by ekscytować się jego premierą.

Sprzęt pod kryptowaluty

Smartfon ma wyświetlacz 6 “18: 9 (1080 x 2160), wbudowany procesor Qualcomm® Snapdragon, 128 GB pamięci i gniazdo karty pamięci SD (do 2 TB).

Co jednak bardziej zainteresuje zwolenników cyfrowych walut to fakt, że Finney ma wbudowany zimny portfel kryptowalutowy, który obsługuje wszystkie główne coiny (z pewnością będzie obsługiwał Cardana) oraz wszystkie tokeny ERC-20. Dzięki trybowi zwiększonego bezpieczeństwa, który można włączyć przez fizyczne przełączenie telefonu, wszystkie niezaszyfrowane połączenia są wyłączone, co oznacza, że ​​portfel będzie w rzeczywistości nieaktywny.

Drugi ekran dotykowy (tzw. „bezpieczny ekran”) powoduje “rozgrzewanie się” zimnego portfela, “umożliwiając bezpieczne transakcje z innymi entuzjastami kryptowalut”.

Telefon działa na otwartym systemie operacyjnym SIRIN OS, który został zaprojektowany w celu wspierania aplikacji Blockchain. Ma zawierać wspomniany portfel, bezpieczny dostęp do wymiany walut, szyfrowaną komunikację i ekosystem P2P do udostępniania zasobów dla płatności i aplikacji.

Własny sklep DApp

Urządzenia Finney “stworzą niezależną sieć blockchain” za pomocą rozproszonej księgi. Częścią projektu będzie sklep internetowy DApp Web 3.0 ze zintegrowaną usługą konwersji tokenów (TCS). Dzięki współpracy z Bancor będzie możliwe płynne konwertowanie tokenów SRN użytkownika na dowolną kryptowalutę potrzebną do użycia w konkretnej transakcji w DApp Web.

Rozwiązanie to może być kluczem do sukcesu projektu. Gdy chcesz zapłacić za usługę danej zdecentralizowanej aplikacji, musisz mieć wystarczającą liczbę danych tokenów w swoim portfelu. Dzięki partnerstwu z Cardano w sklepie Sirin Labs będzie szansa dokonać zakupu za pomocą np. ADA, ponieważ portfel automatycznie wymieni ADA na SRN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here