Naga MarketsŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo piętrzących się niepewności dot. przyszłości polskiej gospodarki, na rynku finansowym panuje nie lada optymizm. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem aż o 3,58%.

  • Aż 17 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w środę na wartości
  • Zaledwie 3 z 20 spółek z WIG20 traciło w środę na wartości
  • CCC i LPP zyskują po zapowiedziach premiera

CCC i LPP liderami wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 17 zyskiwało dziś na wartości a aż zaledwie 3 odnotowały spadki. Liderami wzrostów okazały się CCC i LPP, których akcje podrożały w trakcie środowego handlu kolejno o 20,16% i 12,51%. Wzrosty te spowodowane były oczywiście decyzją rządu o wprowadzeniu kolejnego etapu rozmrażania gospodarki, w ramach którego, już od 4 maja otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe oraz galerie handlowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 zauważymy, że wskutek trwającej od połowy marca br. aprecjacji jego wartość wzrosła o ponad 30%. Warto zwrócić jednak uwagę, że tendencja ta dotarła w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie już przed dwoma tygodniami pojawiła się reakcja podażowa. Wskutek dzisiejszej aprecjacji wartość indeksu ponowne znalazła się jednak powyżej 1600 pkt. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana i obecnie testowany opór zostanie pokonany, wówczas WIG20 mógłby zmierzać nawet w kierunku 2045 punktów.

CCC odbija od wsparcia

Na notowaniach CCC zauważymy, że wskutek trwających od połowy kwietnia br. spokojnych spadków rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego, lokalnego oporu (teraz wsparcia). Dzisiejsza reakcja popytowa sygnalizuje potencjalne odrzucenie tej strefy i jeżeli tylko wzrosty będą kontynuowane, cena akcji CCC mogłaby dotrzeć nawet w rejon 68 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar bez mocniejszej reakcji na rewelacje Gilead Sciences
Następny artykuł7 rodzajów wsparcia i oporu, które musisz znać – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here